W ubiegłym miesiącu firma LG wprowadziła na rynek smartfon LG Velvet 5G. Ten średniak ze Snapdragonem 765 oferuje naprawdę niezwykły wygląd. Teraz natomiast doczeka się wariantu 4G, który przy okazji będzie flagowcem. A raczej byłby nim dwa lata temu. Otóż według przecieków LG Velvet 4G jest napędzany przez Snapdragona 845, czyli flagowy układ z 2018 roku. Warto tu przypomnieć, że koreańska ma dość napięte stosunki z Qualcommem. 

LG Velvet 4G ze Snapdragonem 845

LG Velvet 4G ze Snapdragonem 845

Co prawda informacje te można by potraktować jako zwykłą plotkę, gdyby nie dwa szczegóły. Smartfon z numerem modeluLM-G910pojawił się na platformie Geekbench. Jego opis idealnie pasuje do Snapdragona 845. Dodatkowo istnieje także zdjęcie smartfona prezentujące dane z programu AIDA64. To jednak mogłoby zostać przerobione przez zdolnego grafika. Według przecieków LG Velvet 4G będzie tańszy o około 1/5 od wariantu 5G. Powyższe zdjęcie smarfona z uruchomionym benchmarkiem AIDA64 pokazuje, że poza Snapdragonem 845 znajdziemy w nim 6 GB RAM i 128 GB pamięci masowej UFS 2.1. Urządzenie obsługuje także standard Bluetooth 5.0. 

Zobacz też: Facebook rozpoczyna walkę z Rosyjską i Chińską propagandą

Decyzja LG w tym przypadku wydaje się dość nietypowa, jednak jak najbardziej ma sens. Snapdragon 845 to wciąż świetny procesor. Jest on pozbawiony problemów z przegrzewaniem się, które kojarzyły się z jego poprzednikami. Przy okazji oferuje wysoką wydajność zarówno CPU, jak i GPU. Oczywiście daleko mu do Snapdragona 865, jednak ma on konkurować z procesorami z linii 700, a nie flagowcami. Na tle średniaków natomiast wciąż wypada dobrze. Jedyne co LG mogłoby zepsuć w tym przypadku, to cena urządzenia. Miejmy więc nadzieję, że przecieki jej dotyczące się potwierdzą, a koreańska firma poszła wreszcie po rozum do głowy.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.