O tym, że Oppo zamierza produkować własne procesory, wiemy już od dawna dzięki śledzeniu działań producenta. Jednak dopiero teraz potwierdził on oficjalnie, że zamierza wejść do tej branży. Dodatkowo producent podkreślił, że jego celem jest projektowanie procesorów jedynie na własny użytek. Nie stanie się więc konkurentem Samsunga na tym polu. Warto podkreślić, że koreański gigant teoretycznie również projektuje swoje Exynosy z myślą o własnych urządzeniach, jednak chętnie się nimi dzieli z konkurencją.

Procesory Oppo oficjalnie

Procesory Oppo oficjalnie

Według prezesa chińskiego oddziału Oppo firma musi zająć się tą technologią i uczynić ją główną siłą napędową swojego przyszłego wzrostu. Dyrektor naczelny ujawnił te informacje po wielotygodniowych pogłoskach. Wspomniał jednocześnie o licznych wyzwaniach, przed którymi stanie firma. Co ciekawe podczas oficjalnej zapowiedzi przyznał, że firma zacznie od współpracy z kluczowymi dostawcami w celu zaprojektowania i opracowania własnych chipsetów do smartfonów. Obecnie głównymi partnerami i dostawcami układów scalonych Oppo są amerykański gigant, Qualcomm, MediaTek z siedzibą na Tajwanie i Samsung z Korei Południowej. Nie wiadomo jak produkcja autorskich układów przełoży się na dalszą współpracę z tymi firmami.

Zobacz też: BLIK na AliExpress – bezpieczniej, szybciej i jednym kliknięciem

Oczywiście informacje o tym, że Oppo działa w kierunku autorskich układów nie są niczym nowym. Od 2019 roku firma zatrudnia inżynierów mikroprocesorów i innych kierowników wyższego szczebla od najlepszych producentów mikroprocesorów, takich jak Qualcomm czy MediaTek. Wskazuje to na jej plany dotyczące autorskiej technologii giganta. Co ciekawe producent jeszcze mocniej skupił się na wdrożenie swojego planu w zaledwie kilka tygodni po tym, jak Huawei stracił dostawy procesorów z TSMC. Możemy więc założyć, że wydarzenie to miało duży wpływ na przyśpieszenie prac Oppo w celu uzyskania, chociażby szczątkowej niezależności na tym polu.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.