ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Konferencja Xiaomi

Xiaomi Mi Mix 3 5G dostanie MIUI 12, ale nie obeszło się bez haczyka

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Mi Mix 3 5G to bardzo dobry smartfon, który niestety nie znalazł wielu odbiorców, przez co Xiaomi przestało go wspierać i tym samym rozwścieczyło osoby, które zdecydowały się na jego zakup. Urządzenie zadebiutowało z Androidem 9 Pie na pokładzie i niestety nadal nic się w tej kwestii nie zmieniło, mimo że mamy do czynienia z pełnoprawnym flagowcem. Teraz jednak dowiedzieliśmy się, że Mi Mix 3 5G załapie się na aktualizację do MIUI 12, ale niestety jest haczyk – tak duży, że można by na niego złowić wieloryba.

Xiaomi Mi Mix 3 5G ma dostać aktualizację do MIUI 12

Xiaomi Mi Mix 3 5G aktualizacja MIUI 12

Chińczycy oficjalnie potwierdzili, że wyklęty Mi Mix 3 5G dostanie aktualizację do MIUI 12. Niestety jest haczyk, bo jak można przeczytać w wiadomości od wsparcia Xiaomi, najnowsza nakładka rzeczywiście trafi do użytkowników, ale wciąż będzie bazować na przestarzałym Androidzie 9 Pie. Nowa wersja oprogramowania dla Mi Mix 3 5G ma zostać udostępniona przed końcem października.

Zobacz także: Premiera Huawei P Smart S. Ekran OLED, potrójny tylny aparat i NFC w świetnej cenie – czego chcieć więcej?

Nie da się ukryć, że dzisiejsza wiadomość jest dość rozczarowująca, ale bez dwóch zdań lepsza taka aktualizacja, niż żadna. Niewykluczone, że decyzja Xiaomi o zaktualizowaniu Mi Mix 3 5G została podyktowana petycją, którą jakiś czas temu stworzyli rozzłoszczeni posiadacze tego smartfona. Co prawda domagali się oni Androida 10, ale cóż – nie można mieć wszystkiego, choć po prawdzie najnowsza obecnie wersja Zielonego Robocika należy im się jak psu buda. Mamy tu jakichś posiadaczy Mi Mix 3 5G? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy