Można sobie wyobrazić, że Microsoft dostał nauczkę, jeśli chodzi o wyświetlanie pop-upów, ale nie. Wygląda na to, że firma po raz kolejny wyświetla podpowiedzi, które obejmują cały ekran i dezorientują niektórych użytkowników. Jak donosi portal Windows Latest, nowy monit dość nachalnie zachęca użytkowników systemu Windows 10 do połączenia komputera i konta z usługami Microsoftu. Mowa tu o Office 365, Windows Hello i aplikacji Twój Telefon.

Windows 10 z nachalną reklamą

Windows 10 z nachalną reklamą

Jest to takie samo powiadomienie, które jest wyświetlane podczas instalacji lub aktualizacji systemu Windows 10. Problem w tym, że pojawia się on, gdy ludzie tylko zalogują się do systemu operacyjnego. Wyskakujące okienko wynika z funkcji, którą Microsoft dodał w zeszłym roku. Ta powoduje wyświetlanie się monitu przy sporadycznym logowaniu się użytkowników. To by wyjaśniało, dlaczego jeszcze nigdy go nie widziałem. Loguję się na swoim komputerze przynajmniej trzy razy dziennie. Trudno tu mówić o sporadyczności. Na pewno jednak taki komunikat wyglądający jak panel instalacyjny mógłby przyprawić o palpitację serca niejednego niedzielnego użytkownika.

Zobacz też: Premiera Motorola One Fusion+ z wysuwanym aparatem i dużym akumulatorem

Microsoft ma długą historię irytujących pełnoekranowych komunikatów. Wykorzystał je w roku 2016, by przypomnieć ludziom, że oferta bezpłatnych aktualizacji do systemu Windows 10 dobiega końca. Producent przyznał, że sztuczki przypominające złośliwe oprogramowanie posunęły się za daleko. Widocznie zapomniał o tym, bo znów to zrobił, aby przypomnieć właścicielom systemu operacyjnego Windows 7 o końcu przedłużonego terminu wsparcia. Pomimo niemal powszechnej niechęci użytkowników do takich praktyk, Microsoft nadal uważa, że są najlepszym sposobem na przekonanie do czegoś użytkowników. Mimo że gigantyczna baza osób, które wciąż korzystają z Windowsa 7, zdaje się temu przeczyć.

Źródło: Windows Latest

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.