LGD2 - bazel07

 

Moda na duże ekrany trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na jej rychły koniec. Jednak wraz ze wzrostem rozmiaru wyświetlacza rośnie wielkość urządzenia, więc projektując kolejny model smartfona, phableta lub tableta inżynierowie liczą się z każdym milimetrem. LG ogłosiło dzisiaj swój najnowszy panel LCD o rozmiarze 5,3 cala, którego główną zaletą jest ramka go otaczająca o grubości zaledwie 0,7 mm, która w końcu pozwoli stworzyć urządzenie, praktycznie pozbawione niewykorzystanej przestrzeni na froncie.

 

 

LGD1-bazel-07

 

 

0,7 mm to mniej niż Twoja karta kredytowa. Ale jak to jest możliwe? Koreański producent osiągnął tak rekordowy wyniki dzięki wykorzystaniu swojej nowej technologii „Neo Edge”. Technika ta używa specjalnego spoiwa do połączenia i uszczelnienia krawędzi panelu LCD w celu połączenia w jedną całość płytki sterującej, podświetlenia oraz samej matrycy. Dodatkowo czyni panel wodo- oraz kurzoodporny, a także pozwala osadzić wewnątrz na przykład czujnik dotykowy, dzięki czemu całość zajmuje mniej miejsca oraz jest tańsza w produkcji.

 
Pierwsze egzemplarze wyjadą z fabryk LG już pod koniec listopada, a pierwsze urządzenia z nowym typem paneli LCD powinny pojawić się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Wyobrażacie sobie G4 z tego typu wyświetlaczem? Czyżby w końcu nastąpiła mała rewolucja w segmencie wyświetlaczy w urządzeniach mobilnych. Czekamy na pierwsze smartfony z ekranem w technologii Neo Edge i z przyjemnością podzielimy się z Wami opinią na ich temat.

 

 

Źródło: LG

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski