BLIK na AliExpress to ciekawe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy korzystają z chińskiej platformy sprzedażowej. Wprawdzie ostatnio mogły być z tym problemy i obawy odnośnie tego, czy paczka będzie w ogóle wysłana, ale sytuacja zdaje się już być w miarę unormowana. Tym bardziej cieszyć może to, że jako jedną z form płatności na AliExpress jest właśnie BLIK. Co więcej, niedługo za zakupy na platformie będzie można zapłacić jednym kliknięciem.

BLIK na AliExpress

BLIK na AliExpress
Fot. BLIK

Płatności zbliżeniowe z wykorzystaniem telefonu czy po prostu kartą, są coraz popularniejsze. Podobnie jak te BLIK-iem, który podając ostatnio swoje dane, zapowiedział, że zamierza się dalej rozwijać. I to wyraźnie widać, bo obecność BLIK na AliExpress to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich korzystających. Zarówno z platformy sprzedażowej, jak również z systemu płatności. W końcu będzie to bezpieczniejsze rozwiązanie, które pozwoli na zakupy w sieci.

Nasza strategia rozwoju zakłada, że BLIK jest dostępny jako metoda płatności dla swoich użytkowników wszędzie tam, gdzie robią zakupy – dotyczy to polskich serwisów oraz międzynarodowych sklepów internetowych. AliExpress to dla nas ważny partner, wierzymy, że użytkownicy BLIK-a będą zadowoleni z możliwości płacenia nim bezpośrednio na stronie międzynarodowej platformy zakupowej AliExpress – Prezes PSP Dariusz Mazurkiewicz.

Zobacz też: Play startuje z nową ofertą

BLIK na AliExpress pojawia się w idealnym dla klientów momencie, bo od 10 czerwca na platformie mają wystartować letnie wyprzedaże. AliExpress jest jedną z najpopularniejszych stron tego typu w Polsce. Przed Świętami Bożego Narodzenia w 2019 roku, to właśnie oni byli najchętniej odwiedzaną platformą zakupową. Nie dziwi więc to, że BLIK zdecydował się na nawiązanie współpracy z firmą, która jest tak popularna.

Użytkownicy doceniają łatwość realizacji transakcji BLIKIEM, a także to, że nie muszą pozostawiać w serwisach internetowych żadnych wrażliwych danych. Płatność BLIKIEM wymaga tylko podania kodu i potwierdzenia płatności w aplikacji mobilnej banku – Magdalena Kubisa, dyrektor do spraw rozwoju w Polskim Standardzie Płatności

To jednak nie wszystko, bo niedługo na AliExpress ma pojawić się także nowość. Mowa o One Clik BLIK, czyli jeszcze szybszemu dokonywaniu zakupów. Wtedy przy kolejnych zakupach, nie trzeba będzie przepisywać kodu, a jedynie zatwierdzić płatność w aplikacji bankowej.

Źródło: BLIK

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.