ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi Walkie-Talkie Lite Bluetooth 5.0

Krótkofalówka od Xiaomi zbiera istotne certyfikaty

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Mogłoby się wydawać, że krótkofalówki odeszły już dawno w zapomnienie. To jednak tylko pozory. Urządzenia te mają wiele zalet, dzięki którym raczej nigdy nie zostaną wyparte przez smartfony. Wszystko to z powodu dość specyficznych wymagań, jakie wobec nich mamy. Jedną z głównych zalet jest możliwość prowadzenia rozmów w większej grupie lub odbierania kontaktu przy samym włączeniu urządzenia. Bez konieczności odbierania połączeń. 

Xiaomi Mi Walkie-Talkie Lite Bluetooth 5.0

Xiaomi Mi Walkie-Talkie Lite Bluetooth 5.0

Oczywiście wyżej wspomniane kwestie niemal na pewno da się rozwiązać jakimiś aplikacjami. Jednak tym, co naprawdę decyduje o ich wyjątkowości, jest fakt, że nie wymagają infrastruktury. Żeby prowadzić rozmowę, należy być w zasięgu drugiego urządzenia. Jest to niezwykle istotne w razie przebywania w miejscach ze słabym zasięgiem lub go pozbawionych. Dodatkowo umożliwia kontakt w razie sytuacji kryzysowych, kiedy sieć może być albo przeciążona, albo nadajniki wręcz uszkodzone. Ten ostatni scenariusz ostatnio nie jest aż tak nieprawdopodobny. Niestety… Scenariuszy, kiedy dodatkowa łączność radiowa byłaby potrzebna, jest naprawdę wiele.

Zobacz też: Nowości na HBO GO z ostatnich trzech dni i tytuły, które skasowano

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Xiaomi. Firma jest znana ze swoich krótkofalówek, które są wprowadzane na rynek pod marką Mijia. Na stronie internetowej Bluetooth SIG ujawniono, że Xiaomi pracuje nad kolejnym modelem swoich urządzeń, który ma nosić nazwę Mi Walkie-Talkie Lite. Urządzenie zostało certyfikowane pod koniec ubiegłego miesiąca i posiada numer modelu XMDJJL01. Opis mówi, że jest to krótkofalówka klasy podstawowej, która jest niezwykle ekonomiczna. Mi Walkie-Talkie Lite będzie obsługiwać Bluetooth 5.0, który powinien być przydatny w przypadku, gdy zechcemy podłączyć do niego słuchawki. Niestety, to na razie wszystko, co wiemy o nadchodzącym produkcie.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy