Chiński producent wyświetlaczy, firma Visionox, ogłosił, że jego technologia umożliwiająca schowanie aparatu selfie za ekranem jest już gotowa. I to nie tyle do zaprezentowania jej światu, ile do masowej produkcji. To oznacza, że pierwsze smartfony tego typu mogą zadebiutować już niebawem. Co ważniejsze, mogą je zaprezentować firmy, które nigdy wcześniej nawet nie badały takiej możliwości. Wystarczy, że zdecydują się na zakup panelu wyświetlacza od Visionox.

Ekrany ze zintegrowanym aparatem gotowe do produkcji

Prezes firmy przyznał, że byliby w stanie wprowadzić taki produkt na rynek znacznie wcześniej, gdyby nie pewien problem. Musieli poprawić przejrzystość obszaru aparatu. Udało się to poprzez zastosowanie nowych organicznych i nieorganicznych materiałów filmowych o większej przejrzystości dla głównego ekranu. Nowe materiały nie tylko poprawiły przejrzystość, ale również zmniejszyły dyfrakcję. Visionox ujawnił również, że stworzył także zestaw rozwiązań, które dodatkowo minimalizują zakłócenia. Oczywiście warstwa sprzętową, chociaż imponująca to w tym przypadku nie wszystko. W tym celu firma współpracuje z producentami smartfonów, aby uzyskać jak najwyższą jakość wykonywanych zdjeć.

Zobacz też: 5G w T-Mobile – 6 milionów osób w zasięgu w ponad 40 miastach Polski

Oczywiście warto tu podkreślić, że technologia integracji wyświetlacza z aparatem jest obecnie możliwa jedynie dla paneli OLED. Dlatego też nie pożegnamy się zbyt szybko ze wcięciami i otworami na przednie aparaty, zwłaszcza w tańszych konstrukcjach. Pamiętajmy również, że mimo iż producent wyświetlaczy jest gotowy do masowej produkcji, to wciąż nikt nie ogłosił smartfona korzystającego z tej technologii. Jednak szansa, że wydarzy się to jeszcze przed końcem, roku jest naprawdę realna. Ciekawe, który producent sięgnie po to rozwiązanie? I oczywiście czy ta innowacyjna technologia sprawi, że Visionox stanie się jednym z głównych graczy na rynku wyświetlaczy do smartfonów? O tym zadecyduje przyszłość.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.