Android

Ostatnie dane dotyczące liczby aktywowanych urządzeń z Androidem wskazywały na to, że dziennie liczba ta oscyluje w granicach ok. 550 tys. – wynik jest naprawdę imponujący. Wygląda jednak na to, że wkrótce ogłoszona zostanie jeszcze większa liczba aktywacji.

Liczba nowych aktywacji smartfonów z Androidem jest jednym z wielu czynników, które wskazują na bardzo dobrą kondycję systemu Google. Użytkownicy coraz częściej decydują się na zakup nowego tabletu lub smartfona, który korzysta z Androida. Niewiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie sytuacja miałaby ulec znaczącemu pogorszeniu.

Larry Page, który od pewnego czasu pełni funkcję dyrektora generalnego Google, w połowie lipca poinformował, że całkowita liczba aktywacji telefonów z Androidem w ciągu jednego dnia wynosi 550 tys. Z całą pewnością wynik ten można uznać za imponujący. Część osób zastanawia się, jak sytuacja wygląda w tej chwili.

Android aktywacje

Analityk Michael DeGusta przewiduje, że październik będzie miesiącem bardzo ważnym dla Androida – nie tylko z powodu zbliżającej się premiery Androida Ice Cream Sandwich. Jeżeli Android utrzyma aktualne tempo wzrostu, to najprawdopodobniej już od 20 października dziennie aktywowanych będzie ponad 1 milion smartfonów z systemem Google.

Istnieje jeszcze inna prognoza, która jest określana jako bardziej pesymistyczna – zgodnie z nią, Android miałby osiągnąć pułap 1 miliona aktywacji dopiero 6 grudnia. Przyjmując nawet ten drugi wariant, okazuje się, że liczba aktywacji ulegnie podwojeniu w ciągu zaledwie 5 miesięcy.

Część osób bardzo słusznie zauważy, że liczba aktywacji uwzględnia nie tylko faktycznie nowe urządzenia, ale również smartfony, które zostały przywrócone do stanu fabrycznego, czy urządzenia z zupełnie nowym oprogramowaniem (np. wgrywając nowy ROM). Wzrost liczby aktywacji zdaje się jednak potwierdzać inne statystyki Androida.

Udział w rynku Androida

Firma Millenial Media opublikowała niedawno raport (dotyczący sierpnia), zgodnie z którym Android stale zyskuje, zostawiając daleko w tyle konkurencję. Aktualny udział na rynku urządzeń mobilnych (tabletów i smartfonów) w przypadku Androida wynosi ok. 54 procent. Kolejne miejsca zajmuje iOS (28 proc.) i RIM (13 proc.).

źródło: AndroidCommunity / SlashGear / BusinessInsider

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula