Nowe funkcje Google Maps, które właśnie pojawiają się w Stanach Zjednoczonych, wyraźnie pokazują, że pandemia wiele zmieniła w naszym świecie. Google zdecydowało się jeszcze bardziej rozbudować swoją nawigację, gdzie teraz będzie można obserwować wiadomości, które związane są z COVID-19. Wszystko po to, by dać użytkownikom jak największy wybór i zbiór informacji, które mają im służyć w podróży. Szczególnie środkami komunikacji miejskiej.

Nowe funkcje Google Maps

nowe funkcje Google Maps
Fot. Google

Nowa funkcje Google Maps na szczęście nie pojawią się tylko w Stanach Zjednoczonych, co jest dobrą informacją. Zła jest natomiast taka, że nie zostaną one udostępnione w Polce, a przynajmniej nie w pierwszej kolejności. Na początku dostaną je mieszkańcy Argentyny, Australii, Belgii, Brazylii, Kolumbii, Francji, Indii, Meksyku, Holandii, Hiszpanii, Tajlandii oraz Wielkiej Brytanii. To dlatego, że w tych państwach, Google otrzymuje powiadomienia od przewoźników transportu publicznego, a to właśnie jedna z nowości w ich nawigacji. Chodzi o informacje, czy w środkach komunikacji miejskiej należy np. używać maseczek czy może pojawiły się jakieś nowe wytyczne. Takie alerty mają pozwolić na to, by lepiej przygotować się do podróży.

Podobnego rodzaju powiadomienia pojawią się w nawigacji samochodowej i będą one dotyczyły przekraczania granic. Na razie tylko pomiędzy USA, a Kanadą oraz Meksykiem. Powiadomienia mają pojawić się na wyświetlaczu w chwili, kiedy zaplanowana trasa ma przebiegać przez jakieś granice. Dotyczyć to ma także obostrzeń na drogach, jeżeli takie będą występowały i będą oczywiście powiązane z wirusem.

Zobacz też: Składany Samsung, który prawie się zwija. Prawie

Kolejną zmianą, która ma zostać jednak wprowadzona globalnie, będzie możliwość zaznaczania na Mapach Google tego, jak bardzo „zapchane” są dworce czy środki komunikacji miejskiej. Ma to pomóc w oszacowywaniu tego, jak wiele osób podróżuje i w jakich godzinach. Dzięki takim danym będzie można później sprawdzać, czy jechanie np. pociągiem, narazi nas na kontakt z wieloma osobami.

Źródło: Google Blog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.