Działający prototyp smartfonu stworzonego z klocków na filmie – skąd my ten system znamy?

Newsy

project ara aparat

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Pamiętacie jeszcze projekt Ara? Tak, to właśnie ten, który ma sprawić, że smartfony zamienią się w klocki, a te z kolei pozwolą dostosować swoje mobilne urządzenie pod własne wymagania – czy to lepszy aparat, czy też więcej pamięci czy po prostu ogromny akumulator.

 

Zbliżamy się właśnie do premiery rynkowej pierwszy modułowych smartfonów od Google i Phoneblocks, a tak naprawdę od każdego dewelopera, który zdecyduje się na stworzenie własnego klocka do tego typu urządzeń. Z tej okazji, producenci prezentują kolejną wersję prototypu, już nieco ulepszonego, która przede wszystkim działa. Wygląda to następująco:

 

 

Google zapowiadało, że projekt Ara ma działać na nieco zmodyfikowanej platformie Android w wersji 5.0 Lollipop, ale to co widzimy powyżej o wiele bardziej przypomina 2-letnie Jelly Bean (4.1). Oczywiście to tylko wygląd i to prototypu stąd możemy przypuszczać, że w momencie premiery ujrzymy już Material Design. Dodatkowo na filmie została zapowiedziana druga generacja „Spiral”, co tyczy się łączenia poszczególnych podzespołów, które w pierwszej wersji zajmowało bardzo dużo miejsca przez „ogromne” prowadnice i inne elementy trzymające klocki. A kto będzie tworzył te podzespoły? Oto najważniejsze firmy wymienionego przez firmę z Mountain View:

 

google phoneblocks project projekt ara 12122

 

Jak też zauważyliście, Google zapowiedziało terminy kolejnych konferencji, które odbędą się w połowie stycznia. Wtedy też najprawdopodobniej projekt Ara oficjalnie zostanie wprowadzony do sprzedaży, a ceny mają zaczynać się od 150 złotych. Zainteresowani?

 

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x