Hugo Barra, były wiceprezes Androida: „iPhone 6 jest najpiękniejszym smartfonem świata”

Newsy

hugo barra nexus 7

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Trudno ukryć, że dzisiaj wiele rzeczy kupujemy oczami, które pośrednio decydują czy się nam coś podoba czy nie. Oczywiście na sam zakup wpływ ma wiele czynników, ale jak ma się do tego oryginalność danego produktu pod względem wyglądu? Wiele osób uważa, że to Apple tworzy jedne z najładniejszych urządzeń.

 

Okazuje się, że nie tylko fani produktów firmy z Cupertino tak uważają. W wywiadzie dla jednej z najpopularniejszych światowych gazet – The Wall Street Journal – także Hugo Barra wypowiedział się na temat Apple, a dokładniej rzecz biorąc najnowszego iPhone’a stwierdzając, że jest to najpiękniejszy smartfon jaki kiedykolwiek zbudowano. Jednak kim jest właściwie ta postać? Do 2013 roku był wiceszefem Google do spraw rozwoju Androida, a dzisiaj jest wiceprezesem Xiaomi, czyli trzeciej, co do wielkości firmy, której zapewne nie musimy przedstawiać. Nie zapominajmy, że właśnie ten producent z Państwa Środka uważany jest za „chińskie Apple”. Na taką odpowiedź redaktora, Barra odrzekł, że nikt dzisiaj nie jest oryginalny i w designie iPhone’a 6 można dopatrzeć się dużo podobieństw chociażby do HTC. Mimo wszystko, osoba, która praktycznie sprawiła, że Android wygląda dzisiaj tak jak wygląda dodaje, że iOS ma o wiele lepiej dopracowane funkcje niż „Zielony Robocik”.

 

Ten przykład najlepiej pokazuje, że pracowanie dla jednej firmy nie musi przekreślać własnych, osobistych poglądów i tak Hugo Barra, po Stevie Wozniaku, który uwielbia system Windows Phone, pozwala na odważne stwierdzenia. A jak Wy uważacie? Czy osoba postawiona tak wysoko i wypowiadając takie słowa nie krzywdzi firmy, dla której pracuje? Zgadzacie się ze słowami postaci, która wprowadziła Xiaomi do najlepszej trójki?

 

 

źródło: cultofandroid


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x