ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
One UI 2

Obejrzyj reklamę, aby odblokować smartfon Samsunga – One UI 2.5 może wprowadzić skandaliczną nowość

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Nowe smartfony Samsunga są sprzedawane z Androidem na bazie nakładki One UI. Na chwilę obecną jej najnowszą wersją jest ta oznaczona numerem 2.1, ale tuż za rogiem czai się One UI 2.5, które powinno zadebiutować wraz z rodziną Galaxy Note20. Niestety teraz do Sieci wyciekły zrzuty ekranu sugerujące, że nadchodząca nakładka wzbogaci się o skandaliczną nowość, a konkretniej reklamy. Oby to nie była prawda.

Reklamy na smartfonach Samsunga za sprawą One UI 2.5

Zrzuty ekranu, które rzekomo zostały wykonane na smartfonie Samsunga z nakładką One UI 2.5, pokazują coś niepokojącego. Mowa oczywiście o tytułowych reklamach, które wyświetlają się we wszystkich systemowych aplikacjach oraz nawet na ekranie blokady. Spostrzegawcze oko dostrzeże, że aby odblokować smartfon, trzeba najpierw obejrzeć 15-sekundową reklamę. Nie da się ukryć – brzmi skandalicznie.

Zobacz także: Przecieki maturalne – dane z Google Trends pokazują, że uczniowie mogli znać pytania przed egzaminem

Źródło dodaje, że reklamy mają być wyświetlane jedynie na niektórych budżetowych smartfonach Samsunga z serii Galaxy M i Galaxy A. Zrzuty ekranu pochodzą z urządzeń przeznaczonych na rynek Korei Południowej, więc niewykluczone, że banery będą się wyświetlać tylko mieszkańcom tego kraju. Pod koniec należy zaznaczyć, że oczywiście nie należy brać dzisiejszego przecieku za pewnik, bo dopóki w temacie nie wypowie się sam Samsung, wszystko jest tylko niepotwierdzoną spekulacją. Warto jednak przypomnieć, że w październiku ubiegłego roku koreański oddział Samsunga rzeczywiście wspomniał o swoich planach wprowadzenia reklam do One UI. Na chwilę obecną nie pozostaje nam nic innego, jak liczyć, że ostatecznie gigant wycofa się ze swojego pomysłu – a przynajmniej w opisanej formie.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy