dzień informatyka 2020

Dziś Dzień Informatyka 2020 – Ministerstwo Cyfryzacji złożyło życzenia

Newsy

8 czerwca 2020 to data w kalendarzu, która oznacza tegoroczny Dzień Informatyka. W związku z tym Ministerstwo Cyfryzacji złożyło życzenia wszystkim przedstawicielom tego zawodu, zaznaczając jednocześnie, że informatyk to bardzo pojemne określenie. Liczba wyszczególnionych profesji związanych z informatyką sięga już kilkudziesięciu.

Dzień Informatyka 2020

dzień informatyka 2020

W dniu święta informatyków, Ministerstwo Cyfryzacji postanowiło życzyć im wszystkiego, co najlepsze. Przede wszystkim jednak tego, by zawsze – na każde pytanie i z czystym sumieniem – mogli odpowiadać, to co lubią najbardziej: u nas działa 🙂 – czytamy w komunikacie wydanym przez resort.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Informatycy na stanowiskach ogólnych zajmują się m.in. nadzorowaniem pracy komputerów i oprogramowania, archiwizacją danych oraz instalowaniem i sprawdzaniem sprawności urządzeń peryferyjnych. Zdecydowana większość informatyków to mężczyźni. Na potrzeby Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przebadano 1181 informatyków zatrudnionych na stanowiskach ogólnych – aż 92% stanowili mężczyźni. Na przestrzeni lat liczba i popularność zawodów związanych z informatyką rosła i dziś możemy wyszczególnić wiele profesji związanych z informatyką, gdzie samo słowo informatyk na określenie ludzi w nich pracujących, choć prawdziwe, jest nieco zbyt ogólne. Projektanci gier, specjaliści od sztucznej inteligencji, programiści – to tylko niektóre ze specjalizacji związanych z informatyką. Swoją drogą, programiści mają także swoje osobne święto. W tym roku wypada ono 12 września, a w Rosji jest nawet świętem oficjalnym, ustanowionym dekretem prezydenta.

Czytaj także: Jak zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy jako programista?

Przy okazji Dnia Informatyka, Ministerstwo Cyfryzacji przypomniało również o organizowanych programach i akcjach z myślą o przyszłych informatykach. Chodzi np. o program rozwoju zaawansowanych kompetencji cyfrowych. Dzięki niemu studenci oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych nauczą się algorytmicznego rozwiązywania problemów. Przewidziano także czas na programowanie oraz projektowanie gier komputerowych.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji, wynagrodzenia.pl


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x