Chromebook to świetny wybór w sytuacji, kiedy korzystamy głównie z przeglądarki. Nie oznacza to, że jesteśmy do niej ograniczeni. W końcu system ten jest kompatybilny z aplikacjami Linuxa i Androida. Jednak to właśnie przeglądarka wciąż stanowi jego centrum. Przy okazji jest to na tyle lekki system, że świetnie działa na urządzeniach, na których Windows byłby istną drogą przez mękę. Dla kogo jest więc nowy Lenovo Chromebook 3? Dla osób, które od sprzętu wymagają jedynie płynności działania, przyzwoitego czasu pracy na baterii i wygodnej klawiatury. Może to być więc świetny wybór, chociażby dla studentów kierunków nietechnicznych do tworzenia notatek.

Lenovo Chromebook 3

Lenovo Chromebook 3

Lenovo Chromebook 3 oferuje 11-calowy wyświetlacz TN o rozdzielczości 1366 × 768 pikseli. Sama rozdzielczość jak na te wymiary jest wystarczająca, jednak jakość obrazu raczej nikogo nie powali. Mówię to jako ktoś, kto ma już drugiego Chromebooka o podobnych parametrach od tego producenta. Oczywiście można tu zapomnieć o panelu dotykowym. Sercem urządzenia jest tu procesor Intel Celeron N4020. Jest to jednostka na tyle wydajna, że nawet Windows 10 przy rozsądnym użytkowaniu powinien sobie z nią świetnie radzić. Chrome OS będzie więc działał jak marzenie. Wspiera go 4 GB RAM. W przypadku tego systemu jest to również wartość wystarczająca. Na pliki użytkownika znajdziemy 64 GB pamięci MMC. 

Zobacz też: Epic Games Store na Androida i iOS – co to oznacza dla Sklepu Play?

Wróćmy na chwilę do ekranu. Okalają go dość grube ramki, a w górnej znajduje się oko kamerki internetowej 720p. Z frontu urządzenia znajdziemy także gniazdo kart microSD, po dwa porty USB-C i USB-A. Jeden z tych pierwszych jest dodatkowo przeznaczony do ładowania baterii urządzenia. Deklarowany czas pracy na baterii wynosi do 10 godzin dzięki baterii 42 Wh, natomiast samo urządzenie waży 1,12 kg. Jego cena to 229,99 USD, czyli około 900 PLN. Co ważniejsze, producent zapowiedział wsparcie do 2026 roku. To znaczy, że do tego czasu będzie on otrzymywał aktualizacje i najnowsze funkcje dla Chrome OS.

Źródło: Gizmochina, Lenovo

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.