Do tej pory HMD Global ogłosiło tylko jeden smartfon 5G. Mowa tu o Nokii 8.3 5G. Smartfon ten, co nie został jeszcze wprowadzony do sprzedaży. Jednak kiedy to nastąpi, będzie kosztował nawet 599 euro. Jest to dużo jak na średniaka. Szanse na to, że produkt ten podbije rynek, są więc raczej niewielkie. Firma musi zmienić swoją strategię cenową co do urządzeń 5G, jeśli chce cokolwiek znaczyć na tym rynku. Na szczęście zdaje sobie z tego sprawę, bo właśnie taki ma plan.

Nokia 5G z MediaTekiem

Nokia 5G z MediaTekiem

Ekskluzywny raport Nokia Power User ujawnił, że HMD Global opracowuje niedrogi telefon Nokia 5G. Ten będzie napędzany przez jeden z procesorów MediaTeka z serii Dimensity 800. Konkretny chipset nie został wymieniony, więc może to być Dimensity 800 lub Dimensity 820. Zbudowanie taniego urządzenia na tych układach jest możliwe, co udowodniło Xiaomi, prezentując nam serię Redmi 10X. Nokia więc także powinna sobie poradzić w tym zakresie. Niestety, nie wiadomo, o jakim dokładnie modelu mowa. Jednak najprawdopodobniej nie będzie to Nokia 7.3. Według wielu przecieków smartfon ten ma pracować pod kontrolą układu od Qualcomma. Warto również dodać, że smartfon ten ma występować w wariantach zarówno 5G, jak i LTE.

Zobacz też: Flagowy smartfon do 2500 zł – kilka urządzeń, które warto wziąć pod uwagę

Według spekulacji Nokia wykorzystująca procesor z rodziny Dimensity 800 ma się pojawić na początku przyszłego roku. Mam nadzieję, że ten scenariusz się jednak nie potwierdzi. To zdecydowanie zbyt późno. Jeśli HMD Global chce naprawdę zaistnieć na rynku urządzeń 5G, to będzie musiało zdążyć z takim urządzeniem przynajmniej przed końcem trzeciego kwartału bieżącego roku. W innym wypadku firma będzie jedynie nieudolnie goniła konkurencję na tym polu, oferując zbyt drogie i słabe smartfony w porównaniu do konkurencji. W końcu za te pół roku dostępne będą już zupełnie nowe, tańsze i szybsze układy wykorzystujące technologię nowej generacji. Możliwe jednak, że Nokia nie zdecyduje się ani na Dimensity 800, ani na 820. Producent może czekać na następcę tych układów. W takim przypadku pierwszy kwartał 2021 roku jak najbardziej miałby już sens.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.