5G w T-Mobile zostanie uruchomione już jutro (9 czerwca), a tym samym kolejny z operatorów dołącza do wyścigu. Swoje usługi 5G mają już Play, Plus oraz Orange, choć ten ostatni planuje ich uruchomienie dopiero w lipcu, więc teoretycznie będzie ostatnim, który wejdzie z tym na rynek. Podobnie, jak w przypadku innych operatorów, T-Mobile także zdecydowało się na pasmo 2100 MHz. Obecnie i tak innego wyjścia nie ma.

5G w T-Mobile

5G w T-Mobile
Fot. 5G w T-Mobile

Od 9 czerwca klienci T-Mobile w Polsce, będą mogli przyłączać się do sieci 5G, bez żadnych opłat. Przynajmniej na ten moment tak będzie. Do uruchomienia usługi wykorzystane będzie ponad 1600 stacji bazowych, co przełoży się na to, że do końca miesiąca w zasięgu sieci znajdzie się blisko 6 milionów osób. Łącznie w zasięgu będzie aż 46 miast, a wśród nich  Warszawa, Łódź, Kraków, Poznań, Wrocław, Płock, Opole, Częstochowa, Rzeszów, Bielsko-Biała, Kielce oraz Górnośląski Okręg Przemysłowy.

Dziś z dumą ogłaszam komercyjne uruchomienie sieci 5G w T-Mobile. Nie chcemy czekać na to, co przyniesie przyszłość, tylko ją tworzyć. Dlatego już teraz dajemy naszym klientom możliwość stania się częścią pierwszego etapu tej rewolucji technologicznej i przyłączenia się do 5G. Nie ograniczamy się do jednego, niewielkiego obszaru, a uruchamiamy usługę w szerokiej skali. 5G to niespotykana gama możliwości i naszym celem jest umożliwienie klientom skorzystania z nich tak, jak tego oczekują. Dzisiaj budujemy trwałą podstawę do rozwoju tej technologii, aby w kolejnych miesiącach i latach, bazując na nowych częstotliwościach, zaoferować użytkownikom pełnię możliwości technologii 5G.– powiedział Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska.

Zobacz też: Nowy Galaxy Watch będzie miał numer… trzy?

Klienci T-Mobile, którzy dodatkowo korzystają z oferty MagentaBIZNES, mogą także liczyć na zniesienie limitów prędkości danych. Do obsługi sieci 5G, potrzeba oczywiście odpowiedniego sprzętu. Dostęp do usługi uruchomić w aplikacji Mój T-Mobile. Mają pojawić się także nowe oferty dla klientów, by zachęcać do wypróbowania sieci.

Źródło: T-Mobile informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.