OnePlus ma naprawdę prosty cykl aktualizacji dla OxygenOS. Tak naprawdę funkcjonują trzy etapy każdej wersji oprogramowania, które są dostępne dla użytkowników. Są to zamknięta beta, do której dostęp mają tylko nieliczni. Otwarta beta, z której skorzystać może każdy na własne ryzyko. No i oczywiście jest kanał stabilny, czyli to, czego używają osoby, które nie chcą być testerami. Teraz jednak producent postanowił wprowadzić istotne zmiany w swoim cyklu wydawniczym.

Zmiany w becie OxygenOS

Zmiany w becie OxygenOS

OnePlus wycofuje się z otwartych testów beta. Z tego też powodu firma bardzo szybko rekrutuje dużą bazę testerów dla OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro, którzy będą brali udział w zamkniętych testach. Przedtem firma ogłosiła, że zamierza zmniejszyć ilość wydań dla każdego z tych trzech kanałów. Od tej pory firma będzie wydawać tylko dwie zamknięte bety i jedną otwartą betę na miesiąc dla kwalifikujących się urządzeń. Te ostatnie mają natomiast z czasem być całkiem wygaszone. Firma nie dokonała żadnych zmian w harmonogramie wydawania stabilnych wersji. Wszystko to jednak z powodu poprawek bezpieczeństwa, które mają wciąż pojawiać się regularnie. 

Zobacz też: [Sprzed dekady] Premiera iPhone’a 4, Android startujący w sekundę

Wyjaśnienie dla tej decyzji jest takie, że producent będzie starał się zapewnić mniejszą ilość błędów we wszystkich trzech kanałach wydania. Wierzy, że może to osiągnąć poprzez poświęcenie większej ilości czasu na ich optymalizację, niż częstsze ich wydawanie. Dodatkowo firma chce ograniczyć ilość użytkowników otwartej bety. Możliwe, że przyczyną jest fakt, że wiele osób traktuje ją jako wcześniejszą wersję oficjalną, a nie kanał testowy. To natomiast przekłada się na narzekanie w sieci na błędy, które wbrew pozorom mają prawo tam być. W końcu zadaniem testerów jest ich wychwycenie i zaraportowanie.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.