Współpraca międzynarodowych gigantów technologicznych i polskich uczelni wyższych zawsze cieszy. To pokazuje, że widzą one potencjał w naszym kraju nie tylko pod względem rynku zbytu, ale także rozwoju technologii. W zeszłym roku pisałem o rozpoczęciu wspólnego projektu przez Samsunga i Politechnikę Lubelską. Dziś mam przyjemność poinformować o współpracy Huaweia i Politechniki Warszawskiej. Dzięki niej obydwie strony mogą zyskać naprawdę dużo.

Huawei i Politechnika Warszawska

Huawei i Politechnika Warszawska

Huawei Polska i Politechnika Warszawska podpisały porozumienie o współpracy. Dotyczy ona w głównej mierze dalszego rozwoju Sztucznej Inteligencji. Mowa jest tu o partnerstwie, a co za tym idzie wymianie doświadczeń i wspólne działanie na tym polu. Nie można także pomijać faktu, że jest to istotne działanie na rzecz rozwoju polskiej nauki. Uroczyste podpisanie aktu miało miejsce w gmachu Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Raczej trudno byłoby znaleźć bardziej odpowiednie miejsce do tego celu. 

Huawei dokłada wszelkich starań, aby zapewnić polskim uniwersytetom najlepsze technologie na rynku i wspierać je naszym zdobytym globalnie know-how. W strukturach firmy, nie tylko na poziomie Polski, jest wielu specjalistów, którzy pierwsze kroki w dziedzinie technik informacyjnych stawiali właśnie na Politechnice Warszawskiej. Jestem przekonany, że współpraca z Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych PW przyniesie nam obopólne korzyści, a w rezultacie przyczyni się do rozwoju polskiego społeczeństwa.

— Powiedział Bao Jianlin Dyrektor zarządzający Huawei Polska.

Zobacz też: Nie dość, że składany to jeszcze rozwijany wyświetlacz od LG – przepis na sukces?

Na koniec warto spojrzeć dokładniej na to, co ma przynieść ta współpraca polskiej nauce. Studenci i pracownicy naukowi zyskają dostęp do technologii Sztucznej Inteligencji Huaweia, łącznie z Huawei Atlas. Jest to oczko w głowie giganta, jeśli chodzi o rozwój tej dziedziny nauki. Dodatkowo uczelnia i gigant technologiczny mają stworzyć wspólne laboratorium badawcze. Huawei natomiast liczy na możliwość współpracy z najbardziej utalentowanymi studentami. W ten sposób chce otworzyć przed nimi perspektywy pracy między innymi w warszawskim centrum badawczo-rozwojowym Huawei.

Źródło: Huawei

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.