Przed wprowadzeniem na rynek europejski smartfonu Xiaomi Mi Note 10 Lite spekulowano, że może on zostać przemianowany na Xiaomi Mi CC 10 w Chinach. Po premierze dyrektor wykonawczy Xiaomi oświadczył, że do tego nie dojdzie. Zamiast tego pojawi się pełnoprawny następca tej rodziny. Warto tu zaznaczyć, że Seria Mi CC9 została wprowadzona na rynek w lipcu ubiegłego roku. Można więc założyć, że jej następca powinien zadebiutować już w przyszłym miesiącu. 

Xiaomi Mi CC10 z 12x zoomem

Xiaomi Mi CC10 z 12x zoom

Z najnowszych informacji wynika, że firma może pracować nad serią Mi CC10. Ta zgodnie z założeniami ma zadebiutować już w przyszłym miesiącu. Według pierwszych doniesień smartfony z niej mają zostać wyposażone w aparat fotograficzny o rozdzielczości 108 MPx wraz z obsługą 120-krotnego zoomu cyfrowego. Warto tu zaznaczyć, że w jego przypadku może zostać wykorzystana zupełnie nowa matryca od Samsunga. Producent już jakiś czas ogłosił prace nad nią. Wiadomo także, że pierwszy smartfon, który ją dostanie będzie, ze stajni Xiaomi. Wszystko więc wskazuje na to, że zadebiutuje ona właśnie w Mi CC10.

Zobacz też: Jakie sprawy urzędowe Polacy najczęściej załatwiali online w maju?

Wykorzystanie nowej matrycy umożliwi nie tylko obsługę 120-krotnego zoomu cyfrowego, ale także 12-krotnego zoomu optycznego. Osiągnięcie takiego powiększenia optycznego będzie możliwe dzięki wykorzystaniu mechanizmu peryskopowego. Będzie to więc smartfon z największym powiększeniem optycznym na rynku. Nawet niektóre tanie aparaty kompaktowe oferują mniejszą wartość w tym zakresie. Pozostałe informacje mówią o układzie Snapdragon 765G i obsłudze NFC. Możliwe więc, że zadebiutuje on w na naszym rynku jako pełnoprawny następca Mi Note 10. Warto jednak pamiętać, że wciąż mówimy tutaj o przeciekach. Nie są to więc potwierdzone informacje. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.