Converted_file_8c5b329b

 

Podczas czerwcowej konferencji I/O Google poza nowymi odsłonami Androida przedstawiło światu również Google Fit, platformę będącą odpowiedzią na S Health Samsunga, czy Health od Apple. Dziś, parę miesięcy po pierwszej zapowiedzi aplikacji zdrowotnej od gigant z Mountain View, w końcu dostajemy jej pełną wersję.

 

Converted_file_efb02b40

 

Głównymi założeniami samej platformy ma być zbieranie informacji o naszej aktywności fizycznej, jak np. ilość kroków, czy puls. Dodatkowo w Google Fit możemy prowadzić dziennik wpisów dotyczący czasu poświęconego na chodzenie, bieganie oraz jazdę na rowerze. Mamy także możliwość na bieżąco śledzić nasze postępy związane ze zgubieniem zbędnych kilogramów, oczywiście w oparciu o wprowadzone ręcznie dane.

 

Konkretne cele możemy ustawić w opcjach aplikacji lub zaczekać aż samo Google Fit, w oparciu o zebrane dane, wybierze adekwatne do naszej aktywności fizycznej progi.

 

Converted_file_7084b5fb

 

I jak na razie to tyle. Nowa aplikacja Google nie ma zastąpić nam Endomondo czy Runtastic, a jedynie służyć jako prosty dziennik do śledzenia naszych postępów. Warto wspomnieć, że Fit posiada pełne wsparcie zegarków opartych o Android Wear. Gromadzone dane możemy sprawdzać również przez dedykowaną temu stronę internetową.

 

Co sądzicie o Google Fit? Macie zamiar z niego korzystać?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Daniel Marcinkowski