Międzynarodowy dzień protestów przeciwko 5G (5G Global Protest Day) przypada dziś. W Stanach Zjednoczonych wprowadzono specjalne obostrzenia dla pracowników telekomów. Mogłoby się wydawać, że takie rzeczy nie mają prawa się dziać, ale wygląda na to, że maszty po raz kolejny mogą zapłonąć w ten weekend. Widać nowe technologie wywołują tak ogromne emocje, że nie sposób ich powstrzymać w cywilizowany sposób.

Międzynarodowy dzień protestów przeciwko 5G

Międzynarodowy dzień protestów przeciwko 5G
Fot. PhoneArena

Możemy tego nie rozumieć, ale powstała przerażająca inicjatywa. Nazwano ją „Międzynarodowym dniem protestów przeciwko 5G” (5G Global Protest Day). Wprawdzie obecnie mówi się tylko o tym, że ataki na maszty telekomunikacyjne będą miały miejsce w Stanach Zjednoczonych, ale niewykluczone, że podobne przypadki zdarzą się także i w innych częściach świata. To akcja, która została zorganizowana przez przeciwników rozwijania technologii 5G, a poinformowało o tym NATE: The Communications Infrastructure Contractors Association. To organizacja non-profit, która reprezentuje pracowników telekomów pracujących w Stanach Zjednoczonych.

NATE ostrzegało przed tym, że w obecny weekend może dojść do ataków na infrastrukturę komunikacyjną w USA. Ostrzeżono wszystkich pracowników, którzy mają weekendowe dyżury, a Ericcson ponoć zawiesił prace na ten weekend w ogóle. Poinformowano także Departament Obrony Narodowej oraz policję tak, by w razie czego, byli w pogotowiu. To pokazuję skalę problemu, który przecież nie dotyczy tylko Stanów Zjednoczonych.

Zobacz też: Psycholog wyjaśnia, dlaczego ludzie boją się 5G

Protesty i akcje przeciwko sieci 5G zdarzają się na całym świecie. Protestowanie to jedno, ale na agresję i akty wandalizmu nie ma przyzwolenia. Być może cała sytuacja przycichnie i żadne maszty w ten weekend nie zapłoną. Trzeba mieć nadzieję, że nikomu z pracowników, który dbają o infrastrukturę telekomunikacyjną nie stanie się krzywda. Czy coś takiego, jak Międzynarodowy dzień protestów przeciwko 5G powinno w ogóle istnieć? Cóż, niech każdy odpowie sobie na to pytanie sam.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.