ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
OnePlus 8 Pro w DxOMark

OnePlus 8 Pro w DxOMark – wynik jest… w porządku, ale czy to wystarczy?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

OnePlus 8 Pro w DxOMark zajęło 10 pozycję wśród najlepszych smartfonów pod względem możliwości fotograficznych. Jak na sprzęt w tej klasie cenowej, można było się spodziewać znacznie lepszych wyników, choć w przypadku OnePlus, ich aparaty nigdy specjalnie nie wyróżniały się na rynku. Król jest dalej tylko jeden i OnePlus 8 Pro odstaje od niego na kilka długości.

OnePlus 8 Pro w DxOMark

Do testów przeprowadzanych przez DxOMark, można podchodzić z rezerwą. Z wynikami nie trzeba się zgadzać, ale mimo wszystko, oddają one trochę rzeczywistość. Nie warto się jednak kierować tylko nimi, jeżeli ktoś szuka dla siebie odpowiedniego sprzętu. Przypadek OnePlus 8 w DxOMark może to potwierdzać. Wyniki nowego flagowca są dobre, choć pozwoliły na zajęcie dopiero 10 miejsca w ogólnym rankingu smartfonów pod względem możliwości fotograficznych. Na pierwszym miejscu dalej jest Huawei P40 Pro, a przez OnePlus 8 Pro, znajdują się jeszcze m.in. Oppo Find X2 Pro, Samsung Galaxy S20 Ultra czy Xiaomi Mi 10 Pro.

OnePlus 8 Pro w DxOMark
Fot. OnePlus 8 Pro w DxOMark

Wynik ogólny OnePlus 8 Pro to 119 punktów (aparat 126 punktów, wideo 103), czyli o 9 mniej, niż ma Huawei P40 Pro. Przypomnijmy, co takiego znajduje się na pokładzie flagowca od OnePlus. Główne oczko ma 48 Mpix (F1.8, PDAF, OIS), a do tego dochodzi jeszcze teleobiektyw 8 Mpix (F2.4, 3-krotyny zoom optyczny, PDAF, OIS), ultra szeroki kąt 48 Mpix (F2.2) oraz 5 Mpix (F2.4). Czyli całkiem potężny zestaw. Redaktorzy w DxOMark byli pod wrażeniem zwykłych zdjęć, ale nie zachwyciły ich wyniki przybliżenia czy fotografii w trudnych warunkach oświetleniowych oraz w nocy.

Zobacz też: Aktualizacja OnePlus 8 Pro wyłączyła filtr „RTG” przez przypadek

Finalnie dalej mówimy o bardzo dobrym aparacie, bo przecież OnePlus nie może pozwolić sobie na wypuszczenie czegoś poniżej konkretnego poziomu. Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze, choć w przypadku tego modelu, można było spodziewać się czegoś więcej. OnePlus 8 Pro kosztuje dużo, nie tylko jak na OnePlus, więc można wymagać od niego więcej.

Źródło: DxOMark

Sprawdź najnowsze wpisy