Nowości w Telegram 6.2 powinny pojawić się zaraz u użytkowników aplikacji na Androidzie oraz iOS. Firma w swoim poście na blogu napisała, co nowego zostało dodane do komunikatora. To już kolejna z aktualizacji i choć nie tak duża, jak ta sprzed kilku miesięcy, to i tak jest parę powodów do zadowolenia. Oto co nowego pojawi się w Telegram.

Nowości w Telegram 6.2

Nowości w Telegram 6.2 z pewnością spodobają się tym użytkownikom komunikatora, którzy lubią eksperymentować z filmami. Edytor wideo doczekał się bowiem pewnych ulepszeń. Przed wysłaniem filmu będzie można poprawić jakość obrazu, korzystając z odpowiednich suwaków (m.in. nasycenie czy jasność). Do tego nic nie będzie stało użytkownikom na przeszkodzie, jeżeli zechcą dodać do filmu animowaną naklejkę czy jakiś podpis. Nowości w Telegramie dotyczą także oczywiście edytora zdjęć, więc teraz korzystanie z aplikacji będzie łatwiejsze, jeżeli chodzi o obróbkę materiałów tego typu. W momencie, kiedy na zdjęciu pojawi się animowana naklejka, komunikator zamieni plik na GIF.

Nowości w Telegram 6.2
Fot. Edytor wideo w Telegram

Sam panel z GIF-ami także doczekał się niewielkich zmian. Pojawiła się sekcja Trendy, która jak sama nazwa wskazuje, będzie dawała użytkownikom możliwość wyboru najpopularniejszych obecnie GIF-ów do wysłania. Dodatkowo można będzie wybierać GIF-y, kierując się ikonami emoji, czyli klikając w „kciuk w górę”, do wyboru dostaniem pasujące do niego GIF-y. Ostatnia aktualizacja przyniosła także foldery, gdzie można umieszczać swoje konwersacje. Teraz wystarczy przytrzymać czat i przesunąć go do odpowiedniego folderu. Telegram tym samym zachęca do tego, by zrobić w końcu wiosenne porządki.

Zobacz też: Rozmywanie twarzy w Signal jako nowa funkcja

Użytkownicy korzystający z aplikacji na Androidzie, będą także widzieli poprawione animacje przy wysyłaniu czy edytowaniu wiadomości. Pojawiły się także nowe usprawnienia, które mają pomóc w zarządzaniu pamięcią podręczną na telefonie, a małpa zaczęła nadzorować proces dwuetapowej weryfikacji. Aktualizacja Telegram 6.2 może już pojawiać się u niektórych użytkowników, a jak nie, to zrobi to za kilka dni.

Źródło: Telegram

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.