ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google Maps zaprowadzi Cię do autobusu, niestety tylko w Warszawie [AKTUALIZACJA]

Autor: Kacper Bąk Kategoria: Aplikacje
google-maps-logo-wallpaper

Nigdy nie ukrywałem, że Mapy Google są tymi z których najczęściej korzystam i uważam je za bardzo dobry produkt. Niestety do niektórych zastosowań, szczególnie w Polsce, po prostu się nie nadają. Jednym z nich było do tej pory wyszukiwanie trasy komunikacją miejską.

Dziś rano otrzymałem informację, jakoby Google Maps potrafiło już pokazywać drogę z uwzględnieniem użycia np. autobusów. Nie byłbym sobą gdybym nie sprawdził czy to prawda. Szybko wstuknąłem adres Stadionu Narodowego i oto co ukazało się moim oczom:

Google Maps Metro

Szybki rekonesans potwierdził, że w Warszawie działają rozkłady autobusów, tramwajów i metra. Chciałem w tym miejscu napisać, że to samo dotyczy innych polskich miast, ale niestety nie udało mi się znaleźć drugiego takiego. Trasy np. w Poznaniu ciągle wyznaczane są w stary sposób, czyli po prostu pieszo.

Szkoda, że Google w 40 milionowym kraju nie potrafi zabrać się za sprawę całościowo i udostępnić naprawdę przydatnej funkcjonalności wszystkim. Pozostaje mieć nadzieję, że braki szybko zostaną uzupełnione.

Pozycja jakdojade.pl jest w waszych telefonach zagrożona?

[AKTUALIZACJA]

Jak donosicie funkcja ta działa już od jakiegoś czasu również w Łodzi, Szczecinie, Zielonej Górze, Białymstoku i Lublinie. Nie mamy możliwości sprawdzić wszystkich polskich miast, więc prosimy o zgłaszanie, czy Google Maps zna rozkłady komunikacji miejskiej w Waszym mieście.

Sprawdź najnowsze wpisy