Najnowsze panele OLED Samsunga są obecnie najlepszymi na świecie opcjami dla smartfonów z obsługą 5G. Tak przynajmniej ogłosił czołowy autorytet w dziedzinie wyświetlaczy. Szwajcarska firma Societe Generale de Surveillance (SGS) przyznała dwóm mobilnym wyświetlaczom tej firmy nagrody w rankingach Seamless i Seamless Pro. Tym, co przeważyło w ich przypadku, to zdolność do obsługi danych obrazowych odbieranych w locie. Podczas testów stwierdzono, że dwa nowoczesne panele mobilne tej firmy charakteryzują się niespotykanymi dotąd czasami reakcji na ruch i długością rozmycia. Rozwiązania Samsunga zostały ocenione jako najlepiej przystosowane do korzystania z nowych technologii telekomunikacyjnych.

Wyświetlacze Samsunga są najlepsze – według SGS

Wyświetlacze Samsunga są najlepsze

Nie jest jasne, czy wspomniane wyświetlacze są już w użyciu komercyjnym. Możliwe więc, że nie ma jeszcze żadnego urządzenia wykorzystującego te ekrany. Nagroda trafiła do wyświetlaczy 90 Hz i 120 Hz. Biorąc pod uwagę, że znajdziemy na rynku takie o jeszcze większym odświeżaniu, to raczej to kryterium w tym przypadku nie miało większego znaczenia. Pojawiły się już pierwsze plotki dotyczące zastosowania panelu 90 Hz. Raport z początku tego miesiąca sugerował, że jeden z modeli Galaxy S21 będzie wyposażony w wyświetlacz o właśnie takim odświeżaniu. 

Zobacz też: Play rozbudowuje sieć 5G – ponad 50 miast w zasięgu

Warto jednak pamiętać, że to tylko plotki. Według wcześniejszych, potwierdzonych informacji, produkcją ekranów do następnego flagowca Samsunga ma się zająć firma BOE. To wyklucza więc wykorzystanie nagrodzonych ekranów. Oczywiście istnieje możliwość, że powstanie jakiś wariant nowej S-ki, w którym Koreańczycy zdecydują się zastosować taki wyświetlacz. Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że nowy wyświetlacz trafi do Galaxy Note20. Zwłaszcza że model podstawowy z tej serii ma oferować wyświetlacz 90 Hz, a większy 120 Hz. Te dwa elementy zdają się składać w jedną całość. 

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.