Nokia Smart TV 4K 43’’ to nowa propozycja od firmy, która nie jest kojarzona z tym segmentem rynku. To raptem drugie podejście Nokii do tematu smart telewizorów, ale trzeba przyznać, że produkt jest wyjątkowo interesujący. Szkoda, że najprawdopodobniej nigdy nie dostaniemy go w Polsce, bo mógłby na naszym rynku nieźle „namieszać”. Szczególnie w tej cenie.

Nokia Smart TV 4K

 Nokia Smart TV 4K 43’’
Fot. Nokia Smart TV 4K 43’’

Pierwszy z telewizorów od Nokii miał 55 cali, a teraz przyszła pora na coś odrobinę mniejszego. Nokia Smart TV 4K 43’’ to propozycja od producenta, która powinna przypaść do gustu szukającym mniejszych rozwiązań. Jest jednak jedno „ale”, a w zasadzie to dwa. Sprzęt dostępny będzie jedynie w Indiach, co niestety nie wróży tego, by pojawił się poza ich granicami. Druga to taka, że Nokia tylko użyczyła swojego logo, gdyż za produkt odpowiada Flipkart, który ma po prostu licencję na używanie nazwy firmy. Czy to sprawia, że sam telewizor jest gorszy? Patrząc na jego specyfikację, można spokojnie stwierdzić, że nie.

Smart TV 4K ma przekątną 43 cale i wykorzystuje wyświetlacz LED. Proporcje wyświetlania obrazu to 16:9, a rozdzielczość wynosić ma 2160×3840 pikseli. Częstotliwość odświeżania obrazu to 60 Hz, a maksymalna jasność wynosi 300 nitów. Telewizor ma także wspierać technologie HDR10, Dolby Vision oraz MEMC. Ważną informacją jest to, że sprzęt działa na Android TV (Pie), czyli nie powinno być problemów z pobieraniem na niego aplikacji ze sklepu Google Play. Jeżeli chodzi o resztę specyfikacji, to na pokładzie znalazł się czterordzeniowy procesor 1 GHz (4x ARM Cortex-A53), 2,25 GB RAM oraz 16 GB na dane. Sprzęt ma także wbudowanego Chromecasta.

Zobacz też: Nowy VOD na rynku – oto PREMIERY Canal+

Jeżeli chodzi o porty i łączność, to telewizor oferuje Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 5.0, HDMI (x3), USB 2.0, USB 3.0 oraz port Ethernet. Za dźwięk odpowiadają dwa głośniki (łącznie 24 W). Sprzęt ma całkiem przyjemną cenę, bo 31999 rupii indyjskich, co daje około 1660 złotych. Może kiedyś doczekamy się takich telewizorów i w Polsce. Byłoby miło.

Źródło: GizmoChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.