Dobre wiadomości od Google Asystenta to coś, co z pewnością może poprawić komuś humor. Szczególnie w czasach, kiedy ciągle dostajemy informacje o tym, że coś gdzieś się zepsuło i generalnie jest coraz gorzej. W tym przypadku ma być inaczej. Google nawiązało współprace z Outriders, by za pomocą Asystenta Głosowego, przekazywać na dobre i ciekawe wiadomości. Nie tylko na początek dnia, ale wtedy, kiedy będziemy ich po prostu potrzebować.

Dobre wiadomości od Google Asystenta

Dobre wiadomości od Google Asystenta
Fot. Google

Dobre wiadomości od Google Asystenta pojawiły się właśnie w Polsce, a żeby ich wysłuchać, trzeba powiedzieć jedną z dwóch komend. Po uruchomieniu Asystenta wystarczy wypowiedzieć „powiedz mi coś dobrego” lub  „powiedz mi dobre wiadomości”. Wtedy usłyszymy losowe informacje pochodzące z całego świata. Te są w języku polskim, a czyta je Jakub Górnicki, który jest współzałożycielem Outriders. Możemy poczuć się niejako wyróżnieni, by Polska jest trzecim krajem na świecie (po Stanach Zjednoczonych oraz Francji), gdzie pojawiła się ta funkcja.

Dobre informacja dostarczane są do Asystenta Google kilka razy w tygodniu, więc możemy założyć, że zawsze będą „świeże”. Możemy tam usłyszeć naprawdę interesujące informacje oraz dostać linki, które przekierowują nas bezpośrednio do źródeł. Podczas testowania funkcji, raz zdarzyło się, że wyświetlany tekst różnił się od tego, co było mówione. Miejmy nadzieję, że to tylko jednostkowa sytuacja, bo całość sprawuje się naprawdę nieźle. Warto sprawdzić samemu, jak działa.

Zobacz też: Apple wysyła wiadomości do złodziei i dobrze robi

To wielki eksperyment na platformie, która jest przyszłością dla wszystkich mediów. Interfejsy dźwiękowe to kolejny etap dostosowywania się dziennikarstwa do tego, gdzie chcą być nasi odbiorcy. A w tym wszystkim możemy dostarczać konstruktywne informacje z całego świata. Traktujemy tę współpracę jako coś, co przyniesie zarówno wiele dobrego słuchaczom jak i twórcom, gdyż lepiej zrozumiemy jak tworzyć treści w taki sposób. – Jakub Górnicki, Outriders

Źródło: Google / Outriders

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.