Gry sieciowe cieszą się ogromną popularnością na całym globie. Jednym z największych hitów ostatnich miesięcy jest niewątpliwie Call of Duty: Modern Warfare. Sytuacja na świecie nie jest zbyt ciekawa, m.in. z uwagi na panującą obecnie sytuację w Stanach Zjednoczonych związaną z morderstwem czarnoskórego George’a Floyda, przez co powstają liczne protesty i zamieszki. Teraz Infinity Ward, studio odpowiedzialne za najnowsze Call of Duty, napisało na Twitterze, że zacznie się poważnie brać za rasistów w swojej grze. Aktualne wydarzenia z pewnością popchnęły firmę do tego kroku.

Rasizm w Call of Duty: Modern Warfare – Infinity Ward zapowiada zmiany

Infinity Ward bierze kwestię rasizmu bardzo poważnie. Firma poinformowała na Twitterze, że nie ma miejsca dla rasistowskich zachowań w jej najnowszej grze i zapowiedziała kroki, które podejmie, by z tym walczyć w jeszcze większym stopniu niż dotychczas. Wśród nich należy wymienić m.in. wprowadzenie dodatkowych środków do monitorowania i identyfikowania rasistowskich treści, kolejne systemy zgłaszania użytkowników oraz filtry i ograniczenia przy zmianie nazwy gracza.

Zobacz także: ER Pandemic Simulator – symulator, który pomoże w walce z koronawirusem

Zmiany są wprowadzane w nieprzypadkowym czasie, choć ma z nimi związek też post na Reddicie, który opublikował jeden z fanów Call of Duty: Modern Warfare. Ukazał on w nim bardzo długą listę rasistowskich nazw użytkowników graczy, którzy dotychczas nie zostali w żaden sposób ukarani. Nie da się ukryć, że kroki podejmowane przez Infinity Ward są naprawdę dobrym znakiem – w żadnej grze nie powinno być miejsca dla rasizmu czy jakichkolwiek innych zachowań mających na celu sprawienie przykrości drugiej osobie.

Źródło: Polygon