Play rozbudowuje sieć 5G, która działa na pasmach 2100 MHz. Do końca tego miesiąca, ma objąć swoim zasięgiem 53 miasta. To kolejny z operatorów, który nieśmiało stara się przebić do konsumentów z informacją, że sieć 5G już niedługo będzie czymś normalnym i wszędzie spotykanym. Wprawdzie w Polsce mogą czekać nas opóźnienia, ze względu na unieważnienie aukcji na pasma częstotliwości obsługujące sieć. Trzeba więc korzystać z tego, co jest nam dane.

Play rozbudowuje sieć 5G

Play rozbudowuje sieć 5G
Fot. Play

Mamy w Polsce już kilku operatorów, którzy chwalą się siecią 5G. Play wystartował pod koniec zeszłego roku. Nie tak dawno ogłosił to samo Plus. Kilka dni temu Orange zapowiedziało, że od 1 lipca startuje z #hello5G, czyli uruchamia usługę na paśmie 2100 MHz. Play poinformował właśnie, że jego usługa zostanie niebawem rozszerzona o kolejne miasta. Do jej obsługi wykorzystane będzie ponad 500 stacji bazowych. Oprócz dużych aglomeracji miejskich, w zasięgu sieci 5G Ready, znaleźć mają się także mniejsze miejscowości (np. Augustów, Zakopane, Szczyrk, Bukowina Tatrzańska, Karpacz, Giżycko, Mrągowo, Kołobrzeg, Ustka i Władysławowo).

„Play jako pierwszy operator w Polsce już w grudniu 2019 r. uruchomił 5G z wykorzystaniem pasma 2100 MHz i zgodnie z zapowiedziami kontynuuje wdrażanie tej nowoczesnej technologii w całym kraju. Z początkiem czerwca 2020 uruchomiliśmy ponad 500 stacji 5G, które do końca miesiąca obejmą swym zasięgiem 53 miasta i miejscowości. W ciągu najbliższych miesięcy będziemy dalej przystosowywać naszą sieć do technologii 5G w częstotliwości 2100 MHz, ale to dopiero początek. Maksymalizacja korzyści z technologii 5G dla klientów wymaga jeszcze rozdysponowania dodatkowych częstotliwości dedykowanych 5G. Mamy nadzieję na szybkie wznowienie aukcji, zwłaszcza, że trwająca obecnie pandemia jeszcze wydatniej pokazała, jak ważny dla społeczeństwa jest dostęp do nowoczesnej sieci, jaką jest sieć 5G w Play.” – powiedział Jean Marc Harion, CEO Play.

Zobacz też: Google pozwane za tryb Incognito? O co chodzi?

Play rozbudowuje sieć 5G, a raczej to, co obecnie jest teraz możliwe. W komunikacie prasowym napisano, że sytuacja na rynku aukcji jest przez operatora cały czas monitorowana. Kiedy tylko będzie taka możliwość, przystąpi do aukcji.

Źródło: Play Informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.