Zoom to aplikacja do wideokonferencji, która w ostatnim czasie przeżywa prawdziwy renesans. Zaczęło z niej korzystać m.in. wiele szkół czy miejsc pracy, które w wyniku pandemii koronawirusa, zostały zmuszone do przeniesienia swojej działalności do internetu. Firma Zoom Video Communications nie mogła prosić o lepszy dar od losu, bo jej wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2020 roku mówią same za siebie.

Zoom z fenomenalnymi wynikami finansowymi – raport za 1 kwartał 2020 roku

Zoom

Zoom cieszy się ogromną popularnością. Tak duże zainteresowanie użytkowników pozwoliło firmie osiągnąć rekordowe wyniki finansowe, bo w 1 kwartale 2020 roku przychody Zoom Video Communications wyniosły aż 328 milionów dolarów. To ponad dwa razy więcej w porównaniu do przychodów z tego samego okresu rok wcześniej (122 miliony dolarów).

Zobacz także: [Promocje dnia] Smartfon Nokia 4.2, opaska sportowa Huawei Band 3 Pro, słuchawki bezprzewodowe BOSE QuietComfort 25i i więcej w bardzo dobrych cenach!

Na tym nie koniec dobrych wiadomości, bo tak ogromne przychody znacznie przekroczyły oczekiwania firmy. Kilka miesięcy temu w komunikacie dla inwestorów gigant poinformował bowiem, że za 1 kwartał 2020 roku spodziewa się około 200 milionów dolarów przychodu, czyli o 128 milionów dolarów mniej, niż w rzeczywistości zarobił. Zoom niestety nie zdradził, ile osób korzystało z oprogramowania w ciągu kilku ostatnich miesięcy, ale za to podał, że ma obecnie około 265400 klientów. Korzystacie z opisywanej aplikacji? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.