ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi Band 4 poda tętno innym aplikacjom

Mi Band 4 z NFC zmierza do Europy! Wiemy, kiedy spodziewać się premiery

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Opaski sportowe od Xiaomi cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Premiera Mi Band 5 jest tuż za rogiem, lecz teraz dowiedzieliśmy się, że już niedługo producent wprowadzi do Europy także Mi Band 4 z obsługą NFC. Dotychczas ten wariant opaski był dostępny jedynie w Chinach.

Xiaomi Mi Band 4 z NFC w Europie – co, gdzie, kiedy i za ile?

Mi Band 4

NFC to prawdopodobnie najpopularniejsza funkcja, której brakuje użytkownikom Mi Bandów. Oczywiście mowa o tych mieszkających poza Chinami, bo jak wiadomo – w Państwie Środka Mi Band 4 z obsługą NFC jest już dostępny od dawna. Teraz jednak dowiedzieliśmy się, że opisywana opaska z NFC zadebiutuje także w Rosji i Europie. Na początku będzie wspierać tylko karty MasterCard, które będzie trzeba przypisać do aplikacji Mi Fit. Z czasem jednak Mi Band 4 będzie współpracował z kartami Visa, Google Pay i PayPalem.

Zobacz także: Oto nowa przystawka Android TV prosto od Google – Sabrina z nowym interfejsem

Jakby tego było mało, Mi Banda 4 z NFC będzie można wykorzystywać także w transporcie publicznym dzięki Mastercard PayPass, który jest dostępny m.in. w Polsce. Opisywany wariant lubianej opaski pojawi się w Rosji już 16 czerwca i będzie kosztował 4000 rubli, czyli około 30% więcej od Mi Banda 4 bez NFC. Jeśli chodzi o datę premiery w Europie, to Xiaomi jej jeszcze nie podało, lecz zapewne nie będzie przesadnie daleka od debiutu w Rosji – miesiąc później to raczej maks. Cena w Polsce prawdopodobnie będzie oscylowała w graniach 200 zł.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy