To już taka mała tradycja u Samsunga: producent zaczął wprowadzać poprawki bezpieczeństwa do wielu smartfonów Galaxy jeszcze przed opublikowaniem szczegółów na ich temat. Mowa tu rzecz jasna o pakiecie dedykowanym na czerwiec 2020. Gigant rzecz jasna w pierwszej kolejności zadbał o flagowe smartfony. Dlatego też wśród urządzeń jak na razie nie znajdziemy przedstawicieli serii Galaxy A ani Galaxy M.

Samsung czerwcowe poprawki bezpieczeństwa

Samsung czerwcowe poprawki bezpieczeństwa

Pakiet poprawek bezpieczeństwa na ten miesiąc został przygotowany dla wszystkich urządzeń z serii Galaxy S20 i Galaxy S10. Są to dwie generacje flagowych urządzeń koreańskiego giganta i ich obecność tutaj nie powinna dziwić. Odpowiedni wsparcie otrzymał także Samsung Galaxy Note 8. Jedynym urządzeniem, które trudno nazwać tutaj flagowcem z krwi i kości jest tutaj Samsung Galaxy Z Flip. Co ciekawe na liście zabrakło modelu Galaxy Fold. Najprawdopodobniej jednak to tylko kwestia czasu, aż dołączy do wyżej wspomnianych smartfonów. Podobnie sprawa ma się z urządzeniami ze średniej i niskiej półki z serii Galaxy A i Galaxy M.

Zobacz też: Orange na kartę – 2x więcej Internetu za 5 zł dla nowych klientów

Dodatkowo poznaliśmy część informacji na temat tego, co ona wnosi. Najnowsza poprawka bezpieczeństwa rozwiązuje problemy dotyczące zarówno Androida, jak i własnego oprogramowania Samsunga. Między innymi wiemy, że rozwiązuje ona 29 problemów Samsunga i 25 Androida. Jednak wciąż nic nie wiemy o większości z nich. Jeśli chodzi o błędy samego Androida, to naprawione zostały dwie krytyczne luki i 23 uważane za wysokie zagrożenie. Jeśli chodzi o problemy w oprogramowaniu Samsunga, to rozwiązany został jeden krytyczny problem, dwa bardzo poważne, cztery średnio poważne podatności i dwie mniej groźne. Co do natury pozostałych dwudziestu Samsung wstrzymał się od komentarza ze względów bezpieczeństwa. 

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.