Huawei przygotowuje się do przedłużających się sporów między USA a Chinami. Producent z Państwa Środka obecnie prowadzi prace nad wymianą amerykańskiego sprzętu. Chiński gigant technologiczny stracił ostatnio możliwość dalszej współpracy z TSMC z powodu sankcji Stanów Zjednoczonych. Stara się rozwiązać ten problem przy pomocy dostawców lokalnych jak SMIC, jednak to może okazać się niewystarczające. Według najnowszych informacji szuka wsparcia wśród firm z Korei Południowej.

Huawei pozbywa się technologii USA

Huawei pozbywa się technologii USA

Źródła bliskie tej kwestii ujawniły, że Huawei bada, czy nie należy pozbyć się technologii amerykańskich u swoich partnerów. Wszystko dlatego, że USA rości sobie prawo do odcinania chińskiej firmy od producentów, którzy korzystają z rozwiązań opracowanych w Stanach Zjednoczonych. To oznacza, że Huawei sprawdza, czy technologia amerykańska została wykorzystana w wyprodukowaniu podzespołów, które firma zamawia od swoich partnerów. W ten sposób chce on się zabezpieczyć przed kolejnymi sankcjami, które mogłyby uderzyć w inny typ podzespołów. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, taka strategia jest niezwykle rozsądnym posunięciem.

Zobacz też: Windows 10 May 2020 Update już dostępny. Oto nowości

Co więcej, Huawei rozmawia z przedstawicielami branży półprzewodników w Korei Południowej. Producenci ci mogliby potencjalnie służyć jako alternatywa w ramach swojego łańcucha dostaw, chociaż szczegóły tych rozmów nie są obecnie znane. Nie padają nawet żadne konkretne nazwy. Jednak najbardziej prawdopodobnym partnerem jest tutaj Samsung. Koreański gigant od lat konkuruje z TSMC na tym rynku. Możliwość przejęcia największego partnera Tajwańczyków to wręcz wymarzona okazja. To oznaczałoby jednak, że Samsung musi dysponować linią produkcyjną, która nie jest oparta na rozwiązaniach ze Stanów Zjednoczonych. W ten sposób byłby on w stanie zapewnić bezpieczne dostawy procesorów dla Huaweia. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.