Usuwanie chińskich aplikacji ze smartfona może być udręką, bo niektórzy producenci pakują ich do swoich sprzętów całkiem sporo. Remove China Apps  jest na to odpowiedzią, bo robi wszystko za użytkownika, a jej nazwa doskonale tłumaczy to, jak działa. Aplikacja powstała w Indiach i tam stała się gigantycznym hitem, ale powoli wypuszczana jest także na inne rynki. I co chyba nie jest zaskoczeniem, tam także zdobywa ogromną popularność.

Usuwanie chińskich aplikacji ze smartfona

Usuwanie chińskich aplikacji ze smartfona
Fot. Remove China Apps

Remove China Apps powstało w firmie OneTouch AppLabs i w ciągu dziesięciu dni, zostało pobrane przez ponad milion użytkowników. Bardzo dobrze radzi sobie także w Australii, gdzie przez chwilę aplikacja stała się numerem 5 na liście najpopularniejszych programów w Google Play. W Polsce jeszcze jej nie ściągniemy, ale niewykluczone, że to niedługo się zmieni. Patrząc na jej rosnącą popularność, zapewne zaraz pojawią się inne wersje programu, które u nas da się łatwo pobrać. W przypadku Remove China Apps metoda działania aplikacji jest banalnie prosta.

Po jej zainstalowaniu na smartfonie, program skanuje zainstalowane na nim programy i wybiera te, które mają chińskie pochodzenie. Następnie odinstalowuje je wszystkie za jednym razem. Oczywiście wcześniej można przejrzeć listę programów, które się na niej znajdują, by przypadkiem nie stracić czegoś, z czego aktualnie korzystamy. Co ciekawe, Remove China Apps nie bierze jeńców, a usuwa wszystko „jak leci”. Na liście znajdzie się bowiem też TikTok, co jest w miarę logiczne, skoro powstał w Chinach.

Zobacz też: Uwaga na SMS od INPOST – ktoś podszywa się pod firmę!

Usuwanie chińskich aplikacji ze smartfona z wykorzystaniem Remove China Apps, nie jest jednak idealne. Komentarze w Google Play Store pokazują, że aplikacja robi to czasem wybiórczo. Potrafi ominąć programy, które wciskane są przez producentów smartfonów, więc trzeba wziąć na to poprawkę. Widać jednak, że użytkownicy potrzebują takich rozwiązań, które całościowo pozbywają się „problemu”. Nawet, jeżeli rozwiązanie nie działa idealnie.

Jak się okazało, aplikacja została już usunięta z Google Play Store.

Źródło: TechCrunch / Google Play Store

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.