ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Valorant premiera

Premiera gry Valorant – dziś już wszyscy mogą w nią zagrać za darmo

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Gry wieloosobowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie tak dawno temu Riot Games, czyli studio znane m.in. z League of Legends, zapowiedziało Valorant – sieciową strzelankę z elementami z tzw. „hero shooterów”. Gra została przyjęta bardzo ciepło, lecz dotychczas mogli w nią zagrać tylko wybrani. Teraz mogą już wszyscy, bo premiera Valorant ma miejsce dzisiaj, 2 czerwca.

Premiera Valorant – strzelanka od Riot Games jest już dostępna dla każdego

Valorant to taktyczna strzelanka wieloosobowa, w której walczą ze sobą dwa zespoły składające się z pięciu graczy każdy. Nie da się ukryć, że produkcja Riot Games jest wyraźnie inspirowana takimi hitami jak m.in. Counter-Strike: Global Offensive czy Overwatch, ale to oczywiście żadna ujma. Dziś w opisywaną produkcję mogą już zagrać wszyscy posiadacze wystarczająco mocnych pecetów. Valorant jest dostępne do pobrania całkowicie za darmo w tym miejscu.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 – wszystko, co musisz wiedzieć o grze CD Projekt RED

Valorant jest i zawsze będzie darmowy, a twórcy zarabiają wyłącznie na opcjonalnych mikrotransakcjach. Warto zaznaczyć, że gra została w pełni spolszczona – można grać zarówno z polskimi napisami, jak i dubbingiem. Co ważne, minimalne wymagania Valorant (Intel Core 2 Duo E8400, 4 GB RAM, Intel HD 4000) są naprawdę niskie, przez co większość osób bezproblemowo uruchomi tę produkcję na swoim komputerze. Premiera Valorant na PC już za nami, ale czy gra trafi też na konsole? Na razie nie ma jeszcze żadnych oficjalnych informacji na ten temat, ale plotki wskazują, że tak.

Źródło: Valorant

Sprawdź najnowsze wpisy