Nowa wersja Androida zostanie zaprezentowana jeszcze w tym roku. Android 11 zbliża się wielkimi krokami, a jego pierwsza beta miała zostać udostępniona w zeszłym miesiącu. Niestety tak się nie stało, bo Google przesunęło swoją konferencję na 3 czerwca. Nieco później gigant z Mountain View po raz kolejny opóźnił pierwszą betę Androida 11, jednak jak się okazało – niektórzy użytkownicy smartfonów z serii Pixel 4 już dostali wyczekiwaną aktualizację. Przez pomyłkę, ale dostali.

Beta Androida 11 już dostępna u pierwszych użytkowników Pixeli 4

Android 11 beta

Portal XDA-Developers poinformował, że niektórzy użytkownicy smartfonów Pixel 4 i Pixel 4 XL załapali się już na aktualizację do pierwszej bety Androida 11. Jak się okazało, nowa wersja oprogramowania waży 736 MB i została oznaczona numerem RPB1.200504.018. Osoby, które ją zainstalowały, twierdzą, że wszystko działa całkiem sprawnie – jak na pierwszą betę, rzecz jasna.

Zobacz także: Najwydajniejsze flagowce maja w Chinach wg AnTuTu – które smartfony triumfowały?

W istocie pierwsza beta Androida 11 wcale nie powinna jeszcze trafić do użytkowników. Aktualizacja została po prostu udostępniona za wcześniej z winy Google, ale teraz już za późno, by naprawić ten błąd, bo mleko już się rozlało. Mając na uwadze obecną sytuację, niewykluczone, że gigant z Mountain View już na dniach udostępni opisywane uaktualnienie wszystkim zainteresowanym użytkownikom. Będziecie instalować, czy czekacie na oficjalne wydanie Androida 11? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.