PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami, bo nowa konsola Sony ma zostać oficjalnie zaprezentowana już pod koniec roku. Kilka dni temu producent zaprosił nas na wydarzenie, na którym mieliśmy poznać pierwsze gry zmierzające na PS5. Konferencja została zaplanowana na ten czwartek, ale niestety do niej nie dojdzie, bo Sony przełożyło swoją prezentację.

Sony przekłada wydarzenie związane z PlayStation 5

Na profilach PlayStation w mediach społecznościowych pojawił się krótki post informujący, że wydarzenie związane z PlayStation 5, które miało się odbyć 4 czerwca, zostało bezterminowo przełożone. W komunikacie czytamy, że Sony „nie wydaje się, by była to pora na świętowanie”, a nieco dalej, że firma chce zrobić miejsce „ważniejszym głosom, które powinny zostać usłyszane”.

Zobacz także: [Promocje dnia] Smartfon Motorola Moto G7 Power + etui, smartwatch Samsung Galaxy Watch 46 mm, słuchawki bezprzewodowe Sennheiser HD 350BT i więcej w super cenach!

Komentarze pod wpisem są mocno zróżnicowane. Jedni gratulują Sony odwagi, a inni nie kryją niezadowolenia. Cała sytuacja niewątpliwie ma związek Georgem Floyd’em, czarnoskórym obywatelem Stanów Zjednoczonych, który kilka dni temu został zamordowany przez funkcjonariusza policji. W USA trwają obecnie z tego powodu liczne protesty i zamieszki. Wracając jednak do tematu wydarzenia związanego z PlayStation 5: Sony niestety nie podało nowego terminu, w którym odbędzie się konferencja. Równie dobrze możemy czekać jeszcze kilka dni, jak i nawet miesiąc czy dwa.

Źródło: PlayStation

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.