Powiedzieć, że baza produktów Xiaomi jest spora, to olbrzymie niedopowiedzenie. Firma oferuje tyle produktów, że łatwiej byłoby chyba wymienić to, czego nie znajdziemy z jej logo. Żeby się połapać w tym całym bałaganie, gigant stworzył wiele marek zależnych, do których należą konkretne produkty firmy. Jedną z nich jest Xiaomi MIJIA, której produkty należą do urządzeń inteligentnego domu. Należy do niej, chociażby budzik Xiaomi, czyli coś, co zamówiłem prawie pół roku temu i dopiero dotarło do Polski… no cóż, pandemia. 

Xiaomi Smart Life — następca MIJIA

Xiaomi Smart Life -- następca MIJIA

Sama nazwa MIJIA dosłownie oznacza Xiaomi Smart Home w języku chińskim, rzecz jasna w zapisie fonetycznym. Została ona stworzona w 2016 roku i obejmuje wszystkie główne produkty dla inteligentnych domów, które Xiaomi wprowadza na rynek pod tą marką. Kuchenka ryżowa MIJIA była pierwszym produktem, który się do niej zaliczał. Dziś Xiaomi ogłosiło oficjalnie zmianę nazwy marki MIJIA na Xiaomi Smart Life. Dyrektor operacyjny Xiaomi poinformował w sekcji komentarzy, że produkty będą nadal używać logo MIJIA dla nowych produktów wprowadzonych na rynek pod marką Xiaomi Smart Life. Ten ruch nie powinien dziwić. Stało się ono już dobrze rozpoznawalne.

Zobacz też: Premiera rodziny Vivo X50 – dwa średniaki i jeden flagowiec w naprawdę dobrych cenach

Skąd jednak ta zmiana nazwy? W końcu MIJIA było bardzo wymowne dla Chińczyków. Możliwe, że gigant zamierza wejść ze swoimi produktami inteligentnego domu także na zachodnie rynki. Anglojęzyczna nazwa jest dla nas znacznie bardziej sensowna. Warto wziąć pod uwagę, że firma zapowiadała jakiś czas temu większą ekspansję na zachodnie rynki. Możliwe więc, że coraz więcej produktów inteligentnego domu od Xiaomi będzie dostępnych także u nas. Dzięki temu nie musielibyśmy już się uciekać do zamówień z Państwa Środka. To oczywiście jedynie moje przypuszczenia.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.