Huawei szuka specjalistów od procesorów

Huawei szuka specjalistów od procesorów – gigant kusi ogromną pensją

Newsy

Od momentu odcięcia przez rząd USA dostaw procesorów z TSMC firma Huawei intensywnie inwestuje w alternatywnych wykonawców. Dobrym przykładem jest tutaj chiński SMIC, który już teraz produkuje układy Kirin 710A, które trafiają do smartfonów chińskiego giganta. Okazuje się, że w związku z tym firma poszukuje pilnie specjalistów od procesorów do swojej firmy zależnej HiSilicon. Kusi ich przy tym wynagrodzeniami aż pięciokrotnie wyższymi niż ich obecne.

Huawei szuka specjalistów od procesorów

Huawei szuka specjalistów od procesorów

HiSilicon, filia Huawei zajmująca się produkcją układów scalonych, rekrutuje świeżych absolwentów informatyki i innych specjalistów z całego świata. Właśnie uruchomiła nowy globalny program rekrutacyjny, który najwyraźniej obiecuje pensje do 5 razy wyższe od pensji, jaką dana osoba otrzymywała, lub otrzymałaby jako nowy absolwent studiów podyplomowych. Huawei podzielił się grafiką, która ujawnił jego wysiłki w poszukiwaniu nowych talentów. Zgodnie z plakatem, do nowego programu rekrutacyjnego mogą przystąpić osoby z tytułem magistra lub wyższym, które ukończyły studia od 1 stycznia 2017 roku. Celem tej rekrutacji jest pokonanie przeszkód w różnych dziedzinach, takich jak architektura oprogramowania komputerowego, technologia półprzewodnikowa.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz też: Data premiery Xiaomi Mi Band 5 oficjalnie potwierdzona – nowe funkcje w drodze!

Treść ogłoszenia brzmi następująco:

Szukaliśmy talentów by błyszczeć. Szukamy odważnych ludzi, którzy są odważni w podejmowaniu wyzwań w nowym świecie i chcą zanurzyć się w nowej wiedzy. Co więcej, poradzą sobie z ograniczeniami prawa Moore’a, wąskim gardłem itd. Mamy nadzieję, że nasi nowi pracownicy zbadają światowej klasy problemy, z którymi w końcu się zetkną. Znajdą metody i ścieżki architektury obliczeniowej oraz wspólnie poszerzą granice cywilizacji i postępu.

Na koniec warto przypomnieć, że HiSilicon stoi za procesorami Huawei Kirin, które znajdują się w firmowych smartfonach i tabletach. Innymi słowy, jej dział chipów szuka zdolnych umysłów w dziedzinie obliczeń mobilnych. 

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x