Samsung Electronics ogłosił dziś plany zwiększenia mocy produkcyjnych układów NAND flash w koreańskim mieście Pyeongtaek. Działanie to wzmocni zdolność firmy do sprostania wymaganiom pojawiających się technologii. Budowa, która rozpoczęła się w maju tego roku, utoruje drogę do masowej produkcji najnowocześniejszych pamięci V-NAND firmy Samsung w drugiej połowie 2021 roku. Rozwiązania te mają trafić głównie do smartfonów i nowoczesnych centrów danych. 

Samsung buduje nową fabrykę pamięci

Samsung buduje nową fabrykę pamięci

Obecnie coraz śmielej mówi się o Czwartej Rewolucji Przemysłowej. Ta jest napędzana przez sztuczną inteligencję, a także Internet Rzeczy i rozbudowę 5G. Dla wszystkich tych aspektów kluczowa będzie jednak dodatkowa przestrzeń na dane. Nowa fabryka Samsunga ma odgrywać główną rolę w zaspokajaniu średnio- i długoterminowego zapotrzebowania na pamięć flash NAND. W miarę rozwoju technologicznego producent będzie w dalszym ciągu aktywnie uczestniczył w nowych inwestycjach, aby wykorzystać przyszłe możliwości rynkowe.

Nowa inwestycja potwierdza nasze zaangażowanie w utrzymanie niekwestionowanego przywództwa w dziedzinie technologii pamięci, nawet w niepewnych czasach. Będziemy nadal oferować na rynku wysokiej klasy rozwiązania. Tym samym przyczyniając się jednocześnie do rozwoju całej branży IT i gospodarki w ogóle.

— Stwierdził Cheol Choi, wiceprezes wykonawczy Memory Global Sales & Marketing w Samsung Electronics.

Zobacz też: Premiera Android 11 beta przesunięta na… kiedyś tam 

Samsung od 18 lat zajmuje pozycję lidera w dziedzinie pamięci NAND flash. Jedną z ostatnich innowacji jest wprowadzona w lipcu ubiegłego roku pierwsza w branży szósta generacja (1xx warstw) pamięci V-NAND. Dzięki zrównoważonym inwestycjom we wszystkie swoje globalne zakłady Samsung dąży do utrzymania swojej pozycji na rynku.

Źródło: Samsung

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.