Xiaomi Mi Band 5 stał się rewolucją, zanim jeszcze w ogóle zdążyliśmy go oficjalnie poznać. Mało tego, nadal niewiele o nim wiemy. Niemniej oficjalna data premiery tytułowego urządzenia trafiła dzisiaj do Sieci, a to oznacza, że nie mamy wątpliwości, kiedy najpopularniejsza w naszym kraju, a może i na świecie inteligentna opaska ujrzy światło dzienne. Długo nie musimy czekać, ale oczywiście nie zabrakło dodatkowych, nieoficjalnych informacji o nowych funkcjach, którymi ma nas uraczyć Xiaomi Mi Band 5.

Data premiery Xiaomi Mi Band 5 jest już znana, a co z nowymi funkcjami?

data premiery xiaomi mi band 5

Xiaomi oficjalnie ogłosiło, że Xiaomi Mi Band 5, a dokładniej nowa generacja smartbanda zostanie zaprezentowana 11 czerwca, a więc w Boże Ciało. Naturalnie data premiery tyczy się chińskiego regionu, więc miejcie na uwadze, że nie kupicie od razu tego dnia nowej opaski w Polsce. Przynajmniej tak to wyglądało dotychczas, że nowe generacje Mi Bandów przybywały na Stary Kontynent z opóźnieniem.

W ramach nowości w Mi Band 5 względem poprzedników na pewno nie zabraknie większego wyświetlacza i NFC w globalnej wersji, które przewijają się na każdym możliwym kroku. Dodatkowo pojawia się wzmianka o pomiarze SpO2, czyli możliwość badania nasycenia krwi tlenem. Ogólnie rzecz biorąc, Xiaomi Mi Band 5 stanie się opaską, która zwróci uwagę aktywnych fizycznie osób, za sprawą skierowanych im rozwiązań. Dokładniej to nowych trybów – yoga, maszyny eliptyczne, maszyny do wiosłowania, skakanka i rower stacjonarny.

Zobacz też: Wystarczyło pół godziny, aby Xiaomi zebrało 10x więcej, niż potrzebowało na inteligentny zamek.

Jednak to nadal nie wszystko, bo Xiaomi Mi Band 5 z NFC otrzyma także specjalne funkcje asystenta głosowego. O ile w Chinach będzie nim autorski XiaoAi, tak w innych regionach świata mamy otrzymać pełną integrację z Alexą od Amazona. Tym samym, skoro data premiery jest nam już doskonale znana, to teraz tylko spisujmy te wszystkie rewelacje, aby je potwierdzić 11 czerwca. Przy okazji mając nadzieję, że urzeczywistni się możliwie najwięcej, a cena nie wzrośnie drastycznie.

Źródło: Gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.