samsung huawei honor noktowizor night vision tof

Zamień swojego flagowego Samsunga w noktowizor – wystarczy jedna aplikacja

Newsy

Noktowizor w smartfonie? Tak, to jest możliwe. Przynajmniej na swój indywidualny sposób. Aplikacja Night Vision / ToF Viewer dla Huawei, którą przedstawiałem Wam niemalże rok temu, właśnie ewoluowała i teraz wspiera również flagowe modele Samsunga. Zasada działania jest identyczna, czyli na tapet została wzięta kamera ToF, która w precyzyjny sposób jest w stanie między innymi mierzyć odległości od obiektów. W takim razie, dlaczego nie wykorzystać tej informacji do pokazywania świata, gdy wokół nie ma światła?

Night Vision / ToF Viewer – aplikacja, która zmienia smartfony Samsunga w noktowizor, a nawet coś więcej

Na wstępie naturalnie chciałbym zaznaczyć, że jestem świadomy, iż sposób działania noktowizora oraz omawianej aplikacji jest inny. Niemniej efekt jest ten sam, a nawet w przypadku Night Vision /ToF Viewer lepszy, bo nie jest wymagany półmrok do poprawnego działania. Sam tytuł zdradza, co stanowi podstawę do uzyskiwania obrazu. Jednak nie spodziewajcie się po nim rewelacyjnej jakości. Kamery ToF w smartfonach są dosyć ograniczone, więc nie da się uzyskać efektów rodem z kina akcji. Obecnie program oficjalnie wspiera następujące smartfony:

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]
  • Huawei P30 Pro
  • Honor View 20
  • Samsung Galaxy:
    • Note10+
    • S10 5G
    • S20+
samsung galaxy s10 note10 noktowizor night vision

Autor zaznacza, że w przypadku modeli Samsunga można liczyć na lepszą jakość obrazu, podczas gdy urządzenia Huawei oferują większy zasięg. Sam Galaxy S10 5G jest dodatkowo ograniczony do rozdzielczości 240×180, podczas gdy nowsze modele Koreańczyków oferują obraz o wymiarach 320×240 pikseli.

Zobacz też: Samsung dementuje plotki – produkcja Galaxy S20 ma się świetnie.

Omawiana aplikacja możecie naturalnie pobrać za darmo ze Sklepu Play. Autor wciąż zaznacza, że jest ona stale rozwijana, więc nie spodziewajcie się idealnych doświadczeń z jej użytkowania. Niemniej możliwość oglądania otaczającego nas świata w kompletnej ciemności przez smartfona jest czymś wyjątkowym. Czemu sami producenci nie stosują podobnych rozwiązań? Obawa przed niewłaściwym wykorzystaniem? Skomplikowany algorytm, z którego nikt nie będzie korzystał? Może po prostu możliwa do osiągnięcia jakość jest niewystarczająca dla wewnętrznych norm? Tymczasem jeśli macie wspierane modele Samsunga lub Huawei, to sprawdźcie, jak wypada funkcja noktowizora i podzielcie się swoimi wrażeniami.

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x