Obrotowy pierścień, który służył do nawigacji w menu zegarków Samsunga, od jakiegoś czasu występuje w formie cyfrowej. Digital Bazel to ciekawe rozwiązanie, ale zapewne wiele osób chciałoby, żeby powróciło to mechaniczne, które występowało w chociażby Galaxy Watch czy Gear S3. Pojawiły się jednak przecieki, które zapowiadają powrót do rozwiązania w kolejnej generacji zegarków Samsunga.

Obrotowy pierścień powróci?

Obrotowy pierścień u Samsunga
Fot. Samsung Galaxy Watch

W sieci pojawiła się informacja, że kolejne smartwatche od Samsunga mają być wyposażone w obrotowy pierścień. Ten będzie służył do nawigacji po menu i zapewne wiele osób czeka na powrót rozwiązania. Wprawdzie wersja cyfrowa jest czymś, co może się sprawdzać, to jednak nie jest w stanie zastąpić prawdziwego pierścienia. Według certyfikatów, które przyznało Samsungowi FCC, nowe zegarki pojawią się w rozmiarze koperty 45 mm w wariantach z LTE oraz Wi-Fi. Wprawdzie nie podano tam, czy na froncie znajdzie się obrotowy pierścień, to jak donosi SamMobile, ich źródła to potwierdzają.

Dopóki nie zobaczymy smartwatchy Samsunga lub nie pojawią się kolejne przecieki, nie można zawierzać tym doniesieniom w stu procentach. Dużo też zależy od tego, które modele ze swojego portoflio Samsung będzie chciał rozwijać. Ostatnie Galaxy Watch Active 2, jak sama nazwa wskazuje, skierowany jest do osób zainteresowanych aktywnością sportową. Obrotowy pierścień wizualnie zdaje się pasować bardziej do klasycznych kształtów, jak te w Galaxy Watch.

Zobacz też: Akcesoria wearable mają się świetnie

Ostatnio okazało się, że Galaxy Watch Active 2 przeszedł proces certyfikacji w Korei i będzie mógł tam wprowadzić EKG. Niewykluczone, że kolejna generacja smartwatchy będzie także to oferowała, choć tutaj dużo zależy od konkretnego rynku. Nowe zegarki od Samsunga powinniśmy zobaczyć podczas premiery flagowców z serii Note. Ta odbędzie się w drugiej połowie roku.

Źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.