Data premiery Oppo Reno4 jest już nam znana, ale o dziwo jeszcze stosunkowo niewiele wiemy o samych smartfonach. Dzisiaj niejako się to zmieniło, gdyż do Sieci przedostało się od groma grafik prasowych i informacji, które firma skrzętnie ukrywała. W ten sposób wiemy, że czekamy na Reno4 i Reno4 Pro. Oba modele będą oferować niemalże te same podzespoły. Różnice mają sprowadzać się do szczegółów i dotyczyć między innymi wyświetlacza. Jednak najpierw przyjrzyjmy się, jak tytułowe, nadchodzące nowości prezentują się w ramach grafik promocyjnych.

Oppo Reno4 to seria przynajmniej dwóch smartfonów – poznaliśmy wygląd i specyfikację

Ewidentnie firma chce, aby Reno4 wyznaczyły nowy trend. Tak charakterystyczne obiektywy aparatów mają szansę zostać na dłużej w ramach mody wśród smartfonów. W końcu podobno Samsung Galaxy Note20 ma także iść w tę stronę. Jest to coś innego od popularnych w pierwszym półroczu wysp, aczkolwiek można uznać, że mówimy o ich rozwinięciu. Co w przypadku frontu? Tutaj wiele się nie zmienia.

oppo reno4 pro specyfikacja wyglad cena

Płetwa już na dobre pożegnała serię Reno. Teraz liczy się wycięcie na sam aparat. Co ciekawe, prawdopodobnie to Reno4 otrzyma podwójny aparat, podczas gdy Reno4 Pro skupi się na pojedynczym. Tak też sugeruje poniższy wyciek specyfikacji technicznej:

oppo reno4 pro specyfikacja wyglad cena

Oba modele zaoferują tę samą wydajność, aczkolwiek Reno4 Pro będzie można połączyć z 12 GB RAM i 256 GB wbudowanej pamięci na pliki użytkownika. Reno4 ma być ograniczony do 8 GB RAM i połowy przestrzeni na pliki. Jednak kluczowa różnica ma sprowadzać się do wyświetlacza. Reno4 Pro ma tylko pojedynczy aparat selfie na zakrzywionym ekranie, który zaoferuje częstotliwość odświeżania obrazu w 90 Hz. Reno4 ograniczy się do płaskiego panelu i 60 Hz. Naturalnie główny zestaw aparatów również będzie się różnił. Podstawowym okiem na świat nadal będzie 48 MPx, ale dodatkowe matryce w Reno4 to 8 i 2 MPx, podczas gdy model Pro otrzyma 12 i 13 MPx.

Zobacz też: Motorola Edge już w Polsce – cena i dostępność.

Na koniec plotki dotyczące cen. Niestety poznaliśmy tylko prawdopodobną kwotę dotyczącą Oppo Reno4 – ta ma wynosić 3000 CNY, czyli około 1700 złotych. Naturalnie w Polsce należy spodziewać się wyraźnie wyższej ceny. Nie zapominajmy także,  że w piątek oficjalnie poznamy oba smartfony w Chinach. Nie wiemy, ile dodatkowo będziemy musieli czekać na pojawienie się tych smartfonów w naszym kraju.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.