Laptopy konwertowalne, czyli inaczej 2 w 1, straciły popularność w ostatnich latach. Nie przeszkadza to jednak chińskiemu producentowi Lenovo, który za sprawą Flex 5 ma zamiar poważnie powalczyć o klientów w tym segmencie. Czy jednak nowa propozycja Lenovo będzie miała szansę walczyć z konkurencją w postaci Dell XPS, czy Microsoft Surface Go?

Lenovo Flex 5 to nowa propozycja laptopa konwertowalnego od chińskiego producenta

Lenovo Flex 5

Ostatnie nowości laptopowe od Lenovo pokazują, że chiński producent poważnie interesuje się coraz częstszym stosowaniem procesorów AMD Ryzen 4000. Już wcześniej informowaliśmy Was między innymi o Yoga Slim 7 czy też o IdeaPad 3 posiadających właśnie te układy. Kolejnym przedstawicielem tego segmentu będzie Lenovo Flex 5. Z racji, że jest to laptop konwertowalny, to zostanie on wyposażony w 14-calowy dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. Komfortowe korzystanie z laptopa zapewnić ma również 360-stopniowy zawias, pozwalający na swobodne dostosowanie wymaganego trybu – laptopa, tabletu czy też „namiotu”. Najważniejsza jest jednak szybko pracy urządzenia, która zapewniona zostanie przez coraz częściej wykorzystywany przez różnych producentów mobilny procesor AMD Ryzen 5 4500U. Zabraknie jednak dedykowanego układu graficznego, co patrząc na rodzaj laptopa wydaje się być dobrą decyzją producenta. Zintegrowany układ Vega zdecydowanie będzie wystarczający do czynności, którym poddany zostanie nowy laptop od Lenovo.

Zobacz też: MSI wprowadza odświeżoną wersję smukłego laptopa Modern 14

Oprócz tego Lenovo Flex 5 może pochwalić się 16 GB pamięci operacyjnej RAM DDR4-3200, pracującej w trybie Dual-Channel. Nie zabrakło również szybkiego dysku SSD o pojemności 256 GB. Oprócz tego laptop zostanie wyposażony w przednią kamerę o rozdzielczości 720p, która nada się idealnie do wideo rozmów. Jeśli chodzi o zaplecze komunikacyjne to otrzymujemy Bluetooth 4.2, dwa porty USB-A, jeden USB-C oraz HDMI. Nie wiadomo niestety jaki akumulator został wykorzystany w nowej propozycji od Lenovo, jednak producent deklaruje ponad 10 godzin pracy na jednym ładowaniu. Laptop dostępny jest już w sprzedaży i można go kupić między innymi na amerykańskim Amazonie w cenie 599 USD. W najbliższym czasie laptop powinien również pojawić się w ofercie w innych krajach. Czy w takiej cenie Lenovo Flex 5 ma szansę odnieść sukces?

Źródło: Notebookcheck

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Marcin Nic

    Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.