Wprowadzenie nowych mobilnych układów AMD Ryzen 4000 spowodowało, że coraz większa liczba producentów decyduje się na ich wykorzystanie. Kolejnym jest MSI, które już za kilka miesięcy ma wprowadzić odświeżoną wersję laptopa Modern 14. Mimo braku dedykowanego układu graficznego, zastosowanie nowych mobilnych procesorów od AMD pozwoli na wykonanie bardziej zaawansowanych czynności.

MSI Modern 14 to najnowsza propozycja laptopa wyposażonego w mobilne procesory AMD Ryzen 4000

MSI Modern 14

Według informacji, które pojawiły się w sieci, MSI Modern 14 wyposażony zostanie w 14-calową matrycę IPS o rodzielczości Full HD. Za sprawne działanie urządzenia odpowiadać będą procesory Ryzen 5 4500U oraz Ryzen 7 4700U. Oprócz tego producent zdecydował się na zamontowanie 8 lub 16 GB pamięci operacyjnej RAM DDR4-3200. Niestety na tę chwilę nie wiadomo, czy nowy MSI Modern 14 nie pojawi się również w wersji z pamięcią DDR4-2666. Tak przynajmniej wynika z informacji podanych przez sklepy EXcaliberPC oraz HIDevolution. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nowa propozycja MSI nie będzie posiadać dedykowanej karty graficznej. Oznacza to, że laptop nie powinien mieć dużych problemów z osiąganymi temperaturami. Osoby chcące zakupić smukły laptop powinny się cieszyć, że MSI nie poszło w ślady ASUS-a, który nowy procesor AMD sparował z kartą GeForce MX350. Zintegrowany układ zastosowany w procesorach Ryzen 5 4500U oraz Ryzen 7 4700U powinien pozwolić na zabawę w mniej wymagających tytułach.

Zobacz też: Tryb Duos i Battle Royale w CoD: Warzone – duety wkraczają do walki

Oprócz tego MSI Modern 14 wyposażony zostanie w czytnik kart SD, dwa wejścia USB 2.0, port HDMI 1.4 oraz 3-komorową baterię o pojemności 52 Wh, która zostanie naładowana 65 W ładowarką. Z informacji podanych przez wyżej wspomniane sklepy wynika, że nowy laptop MSI posiadać będzie możliwość zamontowania dysku SSD NVMe o pojemności 256 lub 512 GB. Całość zamknięta jest w obudowie o wymiarach 319 × 220,2 × 16,9 milimetra i waży 1,3 kilograma. Według najnowszych doniesień MSI Modern 14 dostępny będzie w oficjalnej sprzedaży w lipcu. Za podstawową wersję z procesorem AMD Ryzen 5 4500U przyjdzie nam zapłacić za 649 USD. Posiadanie mocniejszego procesora w postaci Ryzena 7 4700U uszczupli nasz portfel o dodatkowe 100 dolarów. Trzeba przyznać, że w tej cenie laptop będzie naprawdę ciekawą propozycją.

Źródło: Notebookcheck

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.