Premiera Android 11 beta miała odbyć się już za kilka dni. Na 3 czerwca Google planowało swoje wydarzenie, które w całości odbywać się miało online, ale to już nieaktualne. O tym, że następuje przesunięcie publicznego pokazu nowego systemu, poinformowano za pośrednictwem Twittera. Co więcej, nie powiedziano niestety, na kiedy zaplanowane zostało kolejne wydarzenie.

Premiera Android 11 beta przesunięta

W przyszłym tygodniu mieliśmy obejrzeć dwa ważne wydarzenia. Jednym z nich jest premiera gier na konsole PlayStation 5, o czym poinformowało wczoraj po południu Sony. To odbędzie się bez zmian 4 czerwca, a przynajmniej nic nie wskazuje na to, żeby termin miał ulec zmianie. Dzień wcześniej miała odbyć się konferencja Google, na które oficjalnie zaprezentowano by nowy system giganta z Mountain View. Tymczasem Premiera Android 11 beta została przesunięta na bliżej nieokreślony termin.

Napisano, że to nie jest dobry czas na świętowanie, a sama premiera takim świętowanie miałaby właśnie być. Nie chodzi jednak o sytuację związaną z koronawirusem, ale o wydarzenia, które miały miejsce na początku tygodnia w Stanach Zjednoczonych. Przy próbie aresztowania mężczyzny przez policję, użyto siły, co doprowadziło finalnie do jego śmierci. Do całej sytuacji odniósł się nawet Donald Trump, a jego wiadomość na Twitterze została przez portal ocenzurowana, bo nawoływała do przemocy.

Zobacz też: Twitter cenzuruje Donalda Trumpa i Biały Dom

Zapewne Google nie będzie kazało swoim fanom zbyt długo czekać na pokaz Androida 11, ale nie zdecydowało się jeszcze na podanie konkretnej daty. Miejmy nadzieję, że zrobi to niedługo. Wprawdzie o systemie trochę już wiemy, bo pojawiały się przecież Developers Preview, ale samo wydarzenie może przynieść jeszcze trochę niespodzianek. Teraz nie ma wyjścia, trzeba jedynie czekać na to, aż Google ogłosi nowy termin prezentacji.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.