Samsung Galaxy S20 to wyjątkowa seria smartfonów dla lidera mobilnego rynku. Koreańczycy pokazali wiele interesujących nowości, które dzisiaj być może pojawiają się w coraz tańszych modelach, ale nadal próżno szukać równie kompletnych smartfonów. Jednak nie wszystko jest idealne. Nasza recenzja Galaxy S20 Ultra, jak i wiele innych testów jednoznacznie wskazują, że jeśli chcemy jak najdłużej cieszyć się urządzeniem bez doładowywania akumulatora, to lepiej porzucić częstotliwość odświeżania obrazu w 120 Hz na rzecz standardowych 60 Hz. Jednak ile dokładnie można zaoszczędzić? Przekonajmy się.

Czy wyświetlacz w trybie 120 Hz drastycznie więcej zużywa akumulator? Porównanie z 60 Hz na bazie Samsunga Galaxy S20

Niezastąpiony PhoneBuff postanowił wziąć jeszcze raz na warsztat reprezentantów serii Galaxy S20. W poprzednich zestawieniach smartfony Samsunga były porównywane między innymi ze względu na różnice wynikające z zastosowania Snapdragona 865 lub Exynos 990. Tym razem urządzenia identyczne, a to, co je dzieli, to ustawienia wyświetlacza – 120 lub 60 Hz. Nietrudno się domyślić, że wygra druga opcja, aczkolwiek różnica jest wyraźna. Blisko 50 minut w takim zestawieniu jest znaczące. Naturalnie ustawienie wyższej częstotliwości odświeżania dawało o sobie znać głównie w zadaniach, gdy obraz często musiał być zmieniany. Gwoździem do trumny niejako okazał się Snapchat, a więc jedna z najbardziej wymagających energii aplikacja z całego zestawienia. To ona pokazała największą różnicę.

Zobacz też: Problem GeForce Now? Szybko znikające i pojawiające się gry. Jednak to ma się zmienić.

Niemniej czy to oznacza, że trzeba rezygnować z wyższej częstotliwości odświeżania obrazu w Galaxy S20? Nic z tych rzeczy. Jeśli jesteście świadomi, że nie wykorzystujecie energii z akumulatora do końca, to nie warto się ograniczać. Zawsze macie też możliwość wymuszenia innych ustawień wyświetlacza, o których w swoim tekście informował Was Adam.

Źródło: YouTube (PhoneBuff)

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.