Gry na PS 5, czyli nową konsolę od Sony, są jeszcze tajemnicą. Wprawdzie pojawiły się już zapowiedzi pierwszych tytułów, które mają trafić na PlayStation 5, ale to jeszcze nic pewnego. Teraz Sony zaprasza fanów na nowe wydarzenie, które nazwano The Future of Gaming, na którym mamy zobaczyć pierwsze produkcje, które zmierzają na nową konsolę Japończyków.

Gry na PS 5 – kiedy zobaczymy gry?

The Future of Gaming, czyli właśnie zapowiedziane przez Sony wydarzenie, odbędzie się już w przyszłym tygodniu. W dniu 4 czerwca o godzinie 22 naszego czasu będziemy mogli obejrzeć pierwsze tytuły, które trafią na PlayStation 5. Sony dość dziwnie podchodzi do premiery swojego nowego sprzętu, bo w pierwszej kolejności zobaczyliśmy nowego pada, a nie konsolę. Jej wygląd dalej jest tajemnicą i chyba taką pozostanie jeszcze przez chwilę. Nie ma słowa w opisie wydarzenia, które wskazywałoby na to, że podczas wydarzenia zostanie zaprezentowany sprzęt. Zapewne wszyscy gracze by sobie tego życzyli, ale lepiej się na to nie „napalać”.

Gry na PS 5 mają zostać zaprezentowane online, co nie jest oczywiście niczym zaskakującym. Pokaz będzie można oglądać na kanałach Sony PlayStation na YouTube oraz Twitch. PlayStation 5 jest chyba jednym z najbardziej oczekiwanych sprzętów tego roku, a już na pewno wśród graczy. Obecna generacja konsoli od Sony sprzedała się rewelacyjnie i podobnie jak miało to miejsce przy jej premierze, nowa wersja także będzie konkurowała ze sprzętem od Microsoft. Jednak o Xbox Series X wiemy już praktycznie wszystko, a tymczasem PlayStation 5 dalej poniekąd kryje się w mroku. Poznaliśmy jego specyfikację, ale cena oraz wygląd, dalej jest tajemnicą.

Zobacz też: Xbox Series X vs. PlayStation 5

Już w przyszłym tygodniu zobaczymy jakie gry na PS  5, pojawią się w pierwszej kolejności. Wymagania graczy są ogromne, bo w końcu Sony sporo naobiecywało w kwestii poprawy jakości oraz samej wydajności konsoli. Po cichu liczymy na to, że na wydarzeniu, jednak zostanie pokazana nowa konsola. W końcu nadzieja umiera ostatnia.

Źródło: Sony

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.